Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elájultam és hánytam a terhelé...

Elájultam és hánytam a terheléses cukorvizsgálaton. Most mitévő legyek? Az, hogy most rosszul lettem ez jelez valamit? Mit csináljak, próbáljam meg még egyszer pár nap múlva? Van más módja ennek a vizsgálatnak? Kinek mi segített?

Figyelt kérdés

Mondták a kórházban, hogy újra megpróbálják és ha akkor is kihányom, akkor evés utánit néznek majd.

Voltam még a terhességem előtt egy 3 hónappal terheléses cukorvizsgálaton, akkor semmi bajom se volt. Mióta terhes vagyok, rendszerint az összes vérvételen rosszul vagyok, elájulok. Most is egy óra után majdnem elájultam, és ki kellett rohannom a mosdóba hányni.

A picivel az első 3 hónapban végig hánytam.

A terhességem előtti terheléses cukorvizsgálaton jó értékeket mértek, 4,3as volt a cukrom. Gondoltam arra is h a fekvés jobb lenne, mert most ott ültem a férjemmel a váróban, de tényleg egyik pillanatban minden elsötétült és ő fogott meg.


Előre is köszönöm a segítséget!

25 hetes km



2018. márc. 27. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb ne csak ülhetek ott hanem sétálj egy kicsit. Igyál egy kicsit és menj friss levegőre.A cukros löttyöt pedig könnyebb úgy meginni ha teszel bele citromlevet.
2018. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Semmit nem jelent.Volt egy csaj annó előttem is ő is kihányta.Megcsinálták neki később újra.

Nekem úgy csinálták hogy bementem éhgyomorra.Aztán adtak szenyót hogy azt egyem meg és egy pohár vizet, hogy igyam meg.És utána 1-2 óra alatt vettek vért.

2018. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Azt a cukros löttyöt én is öklendezve ittam meg és amíg nem ehettem émelyegtem. Próbáltam elvonni a figyelmemet, hogy bennem maradjon.

Minden értekem jó lett. Kitalálhatnának erre valami mást, mert nagyon sokan rosszul vannak tőle.

2018. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tettem bele citromot, meg nem is a tömegbe ültünk direkt hanem félre, de nem segített. Nem akarok nyavalygósnak tűnni, de tényleg úgy vélem ez legközelebb sem lesz jobb. Tudom, hogy muszáj megcsinálni, csak a picinek sem jó ez, ezért sem értem miért kell ez a drasztikus dolog. A kórházba is mondták, hogy ez normális, más is hány tőle. De hogy mi lenne a jobb azt nem mondták.
2018. márc. 27. 10:47
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Sok helyen egy pohár tej és egy zsemle után csináljak.


Ittál utána sok jéghideg vizet? Az is segíthet, hogy könnyebben viseld

2018. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ittam.. Én is erre a zsemlés dologra gondoltam. Attól nem lennék rosszul.
2018. márc. 27. 10:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Sok helyen egy pohár tej és egy zsemle után csináljak.


Ittál utána sok jéghideg vizet? Az is segíthet, hogy könnyebben viseld

2018. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első babàmmal èn is hànyòs voltam, ezt a cukros löttyöt is kihànytam. Èn egyből hìvtam a dokimat, azt mondta, ő elfogadja, ha eszek, ès ùgy nèzik. Ezèrt mivel a èhgyomri cukrom jò lett, ìgy màsnap otthon ennem kellett 2 zsömlèt ès 2 dl tejet, ès kèt òra mùlva menni vèrvètelre. Jò volt az èrtèkem. A màsik kèt babàmmal màr nem voltam hànyòs, a vizsgàlat simàn ment a cukros vìzzel.
2018. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én holnap megyek a terhelésre és pont ezek miatt izgulok nagyon!! Még reggelente mindig hányok éhgyomorra és van hogy este is. Aggódom, hogy ezt trutyit is kihányom. Doki nem enged sétálni mert az leviszi a cukrot. ( pedig 15 percre lakunk a rendelőtől) A szédülés-ájulás verzió miatt is aggódom. Tényleg ez olyan tortúra. Érdekel, h mi lesz Veled Kérdező! Remélem nem ismétlik meg. Hány nap múlva lesz eredmény?
2018. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát én is nagyon kíváncsi leszek hogy mi lesz. Holnap elmegyek a nőgyógyászomhoz, hogy mi legyen megismételjük ugyanígy, vagy most lehet úgy, hogy eszem zsömlét tejet vagy amit adnak és azután veszik le a cukorra.

Igazából semmi más bajom nem volt eddig, de ezt tényleg nem bírtam. Akárhogy próbáltam. Más sétált vele meg elment pisilni stb, de én ültem végig és ittam kis vizet. De szerintem is igazad van utolsó abban, hogyha sétálsz az már más eredményt ad..

2018. márc. 27. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!