Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi terheléses cukorviz...

Terhességi terheléses cukorvizsgálaton a határszintet érte el az eredményem. Még nem vagyok cukros, de diétáznom kell. Tudtok étrendösszeállítást ilyen esetre?

Figyelt kérdés
Mivel nem vagyok cukros,a doki nem utalt be dietetikushoz.Magamnak kell kitalàlnom mit egyek.Azt mondta a doki,hogy mindenből kevesebbet egyek.De mennyivel kevesebbet?Jó volna ha lenne egy összeállìtott étrend amit követni tudnék.Miből pontosan mennyit.3 hét múlva újra lemérik a vércukrom.
2016. okt. 21. 06:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mekkora egy s.e.g.g.f.e.j az orvosod, már elnézést! Ilyenkor is el kellene küldenie dietetikushoz, mert a napi ch mennyiségét ő tudja meghatározni több szempontot, adatot, eredményt figyelembe véve. Megadott mennyiségű szénhidrátot kell bevinned étkezésekre elosztva, de az sem mindegy miféle szénhidrátot. Első körben zárd ki a fehér kenyeret, cukrot és reggel meg este ne igyál tejet és ne egyél gyümölcsöt. Ha átlag testalkatú vagy akkor 200ch-t szoktak ajánlani, ha túlsúlyos akkor 180ch-t, ha az eredményeid nem javulnak akkor 160-ra is levihetik. De ez csak egy átlag, minden eset egyedi és egyedi elbírálást igényelne. Én átlag testalkat vagyok, összesen 11kg-ot híztam terhesség alatt és kezdetben 160, majd 180ch volt a napim.
2016. okt. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez gáz! Diétázni terhesen, orvosi felügyelet nélkül?

Szerintem szerezz be egy cukormérőt első körben! Étkezések után 1 órával 7 alatt kell lenni az eredménynek. Ebéd után 1,5 órával. Ha magasabbat mérsz, menj az orvoshoz, hogy ez így nem jó, gond van, vagy válts orvost!!

Addigis kizárólag teljes kiörlésű pékárú, gyümölcsből csak alma, köretnek pici rizs, sok zöldséggel, vagy csak zöldség. Hús mehet nyugodtan.

2016. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem első gyereknél volt az első terhelésem határértéken (2x van terhelés terhesen mert van cukorbeteg családtagom).Fehér lisztes cuccokat csökkentsd,inkább teljes kiőrlésűt egyél.Kerüld a burgonyát,rizset,a cukros üditőket.És a szőlőben is rengeteg ch van.Második terhelésem így már jó lett.
2016. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alacsonyabb lett a második értékem mint a terhelés előtt, és már akkor küldött dietetikus tanácsadásra! A második eredményem már tökéletes lett.


Kerülni kell a magas szénhidráttartalmú ételeket, mint pl: szőlő, cukrozott üdítőitalok, aszalt gyümölcsök, a burgonyapüré, a gabona-, a kukorica -és a rizspehely, a fehér kenyér, és a fehér liszt, illetve a fehér lisztből készült termékek, mint a zsemle, kifli, a kalács és az édes müzli.

Korlátozni kell a konyhasó használatát. Nincs szükség késztermékek, úgynevezett diétás, diabetikus élelmiszerek vásárlására!


A házi édességek elkészítéséhez mesterséges édesítőszereket, és cukorpótló anyagokat lehet felhasználni.

Normál testsúlyú kismamáknak 1800-2500 kcal/nap a javasolt energiafelvétel, ami súlyfelesleg esetén sem csökkenthető 1500 alá!


Nagyjából ezekre kell, hogy oda figyelj, de írok privátban is.

2016. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos èn eléggé túlsúlyos vagyok,de eddig 3 kg jött rám és már 22.hetes leszek vasàrnap.Az elején hányós voltam,de mostanra elmúltak a rosszullétek.A diéta menni fog,mert amúgy se nagyon van étvágyam.Eddig cukorral ittam a teát,és mivel folyton szomjas vagyok, valószínűleg ez tett be.
2016. okt. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!