Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3x2 szem magne b 6-ot kell...

3x2 szem magne b 6-ot kell szednem egy hete a keményedések miatt, előtte magnosolvot ittam napi egyett. Most úgy veszem észre még többet keményedek. Igyam inkább a magnosolvot? Vagy a kettőt eggyütt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal a Magneb6 nagy kaki.A magnosolv elvileg jó,bár én sosem szedtem az a fajtát.200mg-os magnézium citritet szedtem napi 2x1-et,a 20. héten kellett felemeleni az adagot,mert görcsöltem.Napi 2x2-t szedtem,és az elég volt.
2018. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sose értettem , a nőgyógyászok miért a magne b6-ot ajánlják mindenkinek. Jutalékot kapnak érte???

Egy kalap kakit nem ér.


Én magnézium citrátot szedtem, 1500-2000 mg-ot, a vége felé volt, hogy 3000 mgot.

2018. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En a magnosolvot iszom. Nem nagyon kemenyedek. 28hkm
2018. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A magnosolv sokkal erősebb, inkább szedd azt, vagy magnerot, vagy citrici.
2018. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A magnosolv sokkal jobb mint a magne b6. Konolyan én se értem. Harmada ennyi mg van benne annyi h a felszívódását segítő b6 is van benne míg a magnosolvban nincs.
2018. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Itt elég jól ki van fejtve az egyik válaszban, hogy melyiket érdemes szedni.

2018. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mg b6 nem szívódik fel jól...

Én a magnesolv-ot nem szeretem,mmertninni kell,mde ha hirtelen kell akkor azt szoktam..

Magnesii citrici-t szedem..ugyanezen okból

2018. márc. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

Tulajdonképpen 6 szem magneB6-ból majdnem annyi magnézium szívódik fel, mint a Magnosolv-ból, csak a hordozóvegyületben és az árban van különbség (az utóbbi harmadannyiba se kerül), de ismert a jelenség, hogy jó felszívódású vegyületekből is kinek ez jön be, kinek az.


Sajnos a készítmények megtévesztő jelöléseit illetően semmit nem változott a helyzet, muszáj külön tájékozódni. Legtöbbször csak a magnéziumvegyület tömegét írják rá a dobozra, amiből nem tudjuk meg, mennyi a magnézium valós mennyisége.

Pl. a #2 válasz szerinti 3000 mg magnézium-citrátban kb. 340 mg az elemi magnézium, ez kb. 1 tasak Magnosolv.


A magnesii citrici-ből (magnézium-citrát) közel ugyanannyi magnézium tud hasznosulni, mint az agyonreklámozott MagneB6-ból (magnézium-laktát).

Ez utóbbit én sem értem, miért folyik a csapból is: ugyanilyen összetételű és hatóanyagtartalmú az Innopharm magnézium-laktát+B6, csak feleannyiba (se) kerül. Bár a magnesii citrici-nél is megkérdezhetjük ugyanezt, ez ugyanis még receptre íratva sem nevezhető olcsónak, az ugyanilyen magnézium-citrátos készítmények közül a HERBioticum Szerves magnézium és a BioCo magne-citrát sokkal olcsóbbak (magnéziumtartalomra vetítve az árat).

A legkatasztrofálisabb azonban még mindig a Magnerot, alig van benne hatóanyag, a napi mennyiséget 12-13 tabletta fedezné, de hogy ezt kinek bírja a pénztárcája?!


Szerintem maradj a Magnosolv-nál és ha az kevésnek bizonyulna, akkor szedhetsz mellé magnézium-laktátot is (MagneB6), vagy ha számít az ár, akkor Innopharm-ot - mindenhol kapható, konkrétan jövő héten pl. akciós lesz a Rossmannban, 100 db 1300 Ft, ha jól dereng. Ebből kiegészítésként 1-4 szem a Magnosolv mellé elég lehet. Ha nem akarod keverni a vegyületeket, akkor a sima BioCo magnézium+B6 is jó választás lehet, ez is magnézium-citrát, csak amíg a fenti BioCo 150 mg magnéziumot tartalmaz, ez csak 90-et, vagyis pontosabban adagolható és ez is olcsóbb, mint a receptes magnesii citrici.

2018. márc. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!