Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A többségnek 40 het a terhessé...

A többségnek 40 het a terhesség vagy azért jellemzően beindul előbb a szules?

Figyelt kérdés

33.hetet töltöm lassan, jó lenne ha a 38-39. Het körül születne.

Kinek mikor indult a szules?

És biztos tudni fogom, mikor ez már “az”?

Milyen érzés vajudni? Tényleg a kitolas a legrosszabb és a többi egész jól birhato?


2018. márc. 28. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyedi. Nekem az első babám a 40. héten született, a másik kettő meg a 39.-en, de sokan túl is hordják.

Hát én nem voltam benne biztos, hogy "ez már az", a második babámnál például a 3 napja tartó folyamatos jóslók miatt már 3 perces fájásoknál jöttem rá, hogy menni kell.

A szülés rész is teljesen egyéni, nekem a kitolás már nem fájt és gyors is volt, az előtte levő néhány óra volt nehéz, de másnál meg biztos máshogy van.

2018. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is 39+6 napon jött a szülés de a papiromon 39ik hét van. Ehhez képest hajnali 5kor tudtam h ez mar az de a gyerek 16:10kor született meg végül. Nekem 3-4 óra volt a kitolas előtt ami gaz volt és szenvedos, a kitolasnal mar totál zsibbadt és fáradt voltam. Ráadásul elmúltak a fajasok csak a kemenyedest éreztem. Uh én is inkább előtte mondanám h fajt és rossz volt. A kitolas mar semmi kb ahhoz képest. Könnyű szulest!
2018. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vajúdás nem volt vészes, oxival indítottak, a beadásától számítva 5 óra múlva lett meg a lányom, de igazán csak az utolsó 1,5 óra fájt.

A kitolás csak 15 perc volt viszont nekem az volt a legfájdalmasabb, mintha teljesen szétszakadnék úgy éreztem.

A betöltött 41. héten szültem.

2018. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 39+5 és 40+1. FB csoportban max ha a kismamák negyede eljutott a kiírtig, de nyilván nem elég létszám valami komolyabb statisztikához, előre amúgy se lehet tudni.

Nekem igen a kitolás volt a legrosszabb de nem a fájás, hanem a feszítő-égető érzés, mikor a feje fele már kint van, az fájt. A vajúdás se kellemes főleg az utolsó 1-1,5 óra de szerintem kibírható.

Tudni fogod ha eljön az idő, egyre jobban fog fájni. :) És egyre sűrűbben. Ha meg magzatvízelfolyással indul, az nekem vajúdás közben volt, időnként közepes mennyiségben és nem tudtam visszatartani, onnan tudtam, hogy magzatvíz.

2018. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Babánál szivárgott a magzatvíz 38+5 naposan indítottak. 12 órát vajúdtam, Edaval szültem így bírható volt.

2. Babámnál úgy gondoltuk a dokival, hogy 39+5 naposan ideje megszülnöm, így ismét indítottak. Vele csak 4 órát vajúdtam. Itt is kaptam a vége felé edát, sokáig nem élvezhettemjótékony hatását mert hamar megszületett utána a babám. Nekem a kitolás nem fájt egyáltalán. Nekem az volt a legjobb része.

Emlékszem a 2. Babámat már nagyon szülni akartam nagyon nehéz volt már mindenhogy. az utolsó 3 hét nagyon hosszú volt.

2018. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
39+6 napra hivtak be programcsaszarra.Papir szerint 39 hetesen született a picurunk. Ha nincs császár biztos betoltom a 40hetet:-)
2018. márc. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 38+4-re szültem. A szülés előtt már 2 nappal kezdődtek a fájások rendszertelenül. Előző este rendszereződtek, hajnalban lettek 3 percesek, akkor mentünk be a kórházba. Én úgy voltam vele inkább otthon nyugodt körülmények között "kínlódok", minthogy a kórházban egyből oxitocint kapjak.

Hogy biztosan tudni fogod-e? Szerintem igen. Ha elfolyik a magzatvíz azért, ha rendszeresek lesznek a fájások azért. Bár én a 3 perceseimmel sem hittem el hogy ez tényleg az, még oda fele is mondtam hogy majd biztos kiröhögnek :D

A valjúdás sokban függ a fájdalomküszöbödtöl és a hozzáállásodtol szerintem. Én ugy fogtam fel, hogy ez olyan fájdalom ami megéri. A nagy részét jol is viseltem, az utolso 3-4 fájás volt kemény amikor még nem nyomhattam.

A kitolás nekem például egyeltalán nem fájt. Az volt az a pont amikor végre tehettem valamit, nem csak feküdtem és vártam hogy vége legyen a fájásnak. Ott, akkor elönt az adrenalin és semmi mással nem foglalkozol, megszünik minden körülötted. Mondják hogy ugye annyira fáj hogy meg sem érzed a gátmetszést. Tényleg nem éreztem, de más fájdalmat sem. És amint kint van a baba, utána sincs már semmi fájdalom. Viszont a varrásnál mikor kaptam az érzéstelenítő szurit, ott makdnem orrba rugtam a dokit :D

2018. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem előbb indult be,pontosan a 30.-ik héten,mert se az orvos se a védőnőt nem érdekelte a sok keményedés. Persze sokat pihentem,de az sem segített. Ettem magnéziumot is nagykanállal,de mi lett volna ha azt sem használok akkor mikor születik? Itthon elfolyt a magzatvíz,gyorsan hívtuk a mentőt. Kaptam vagy tíz infuziót,de csak fél napot tudták a kicsit visszatartani. Elég komoly fájásaim voltak,főleg az utolsó 2 órában,de folyton beájultam a fáradtságtól,mert nem engedték azt se hogy igyak. Úgy éreztem hogy egy forró tüzes vassal szurkálják a háttudodmimet és úgy emlékszem ellöktem a szülésznő kezét is már önkivületemben. Aztán mikor végre kibújt,akkor néztek nagyot mert 2 kg-os lett a 30 hetes babám,még a koraosztályon is mondták később,hogy ők is feleakkora babát vártak. Tanulság ebből hogy mindig legyen normális orvosod aki nem carik a fejedre,és van rendes uhg-ja.
2018. márc. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
nem. jellemzően 40. héten indul be a szülés, ezért adják meg ezt átlagként, a nagy számok törvénye alapján. amúgy a terhesség ideje 37(38)-42 hét.
2018. márc. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 41.héten született meg.Korulottem egy baratnomtol eltekintve mindenki hamarabb szült meg. Kivéve akikkel a terhespatologian fekudtem tulhordassal, de ők nem számítanak, nem az ismeroseim. :D Neg sem fordult a fejemben, hogy hamarabb szülök, max egy-két nappal előtte. Vajudni nagyon rossz volt, en az elso perctol kezdve nem birtam elviselni azt a fajdalmat. Kitolas iszonyatos megkönnyebbülés volt, pedig ott leptek fel komplikaciok, es a 10 perces kitolas elhuzodott több mint 2 oráig. De akkor sem érzem utolag sem olyan rossznak mint a vajudast. De ez ugye egyéni.
2018. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!