Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől viszket szinte az egész...

Mitől viszket szinte az egész testem 26 hetesen?

Figyelt kérdés
Nem vészes, de hol itt viszket, hol ott. Cukorterhelésen voltam, az jó lett. Ha epepangás lenne, az a vérvételből melyik értékből derülne ki? Vagy azt általános vérvételen nem néznek?
2018. ápr. 8. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Vagy a máj vagy a mese okoz ilyet, most nem tudom hirtelen, melyik.
2018. ápr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vese*
2018. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A máj enzimek, bilirubin emelkedik epepangásban, de napról-napra gyorsan romlik.

Az epepangásnál nem itt-ott viszket, ami nem vészes, hanem az őrület határán vagy. Nekem sajnos volt ilyenem a 35. héttől.


Krémezd be az egész tested, ha elmúlik a viszketés, akkor nincs szervi problémád. Ha pár nap múlva erősödik a viszketés, akkor beszélj az orvosoddal.

2018. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez simán terhességi viszketes Sztem. Elsőnél nekem részleges bor szárazság volt és fokent a hasam akkor ha épp nagyon gyorsan nyúlt a bor és nőtt a hasam. Mikor kicsit visszavett jobb lett. Most a másodiknál 20 hetesen borzalmasabb kiszárad a borom. Konkrétan arcot 1 hónapja vízzel mosok. Bármi mástól lejön a borom, pedig zsíros arcborű vagyok alapból. A labaim és a hátam időnként borzalmasan néz ki úgy kiszárad.... minden értékem jó vervetelen. Uh ez a hormonok. Doki szerint ha nagyon elharapozik ír a borgyogyaszatra egy Beutalót.
2018. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 35. hetesen kezdődött az epepangásom. Hol a fejem teteje viszketett, hol a talpam, tenyerem, hasam... hol a hátam közepe, félperces váltásokban. Nem olyan erősen kezdődött, de pár nap múlva már aludni sem tudtam tőle. Májenzim értékek gyakran benne vannak az "általános" vérvételben, de meg lehet nézetni háziorvossal is (GOT, GPT értékek a leleten).
2018. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is epepangás volt, 30.héttől. Szülés után azonnal elmúlt...de borzalmas volt... tenyerem, talpam, karom hátam, combom...leginkább este... gyakorlatilag levakartam volna az egész bőrömet... néha napján picit enyhébb volt, de szinte minden éjjel vakaróztam :( Semmit nem kaptam rá, csak az alkaikus foszfatázom volt brutál magas, szerencsére a többi érték jó volt. De sajnos ezt át kell vészelni. Néha vicces volt, hogy míg néztünk egy filmet én szinte végig csak vakarvakarvakar :D Kitartás!
2018. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb ennyi idösen èn is viszkettem de hálistennek megszünt pár hét alatt.
2018. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérj labort, kezeletlenül veszályes a magzatra!!
2018. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kértem, ma megyek vérvételre!
2018. ápr. 10. 07:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Mi milyen lett az eredményed?Még csak 8 hetes vagyok de alkalmanként viszket a tenyerem vagy a talpam, nem elviselhetetlen, nem is vakarom.
2019. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!