Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki aki hasonló borzasz...

Van valaki aki hasonló borzasztó helyzetben volt terhessége alatt? Mi lesz velünk? Rettegek a vesekatétertől?!

Figyelt kérdés
Próbálok rövid lenni mert írni is nehéz. 3 terhességem volt már, semmilydn vesegondom nem volt egészen eddig. Negyedik babám várom, derült égből villámcsapásként jött az elviselhetetlen vesegörcs/fájdalom. Megállapították, h nagy tágulat van a vesében. Fájdalomcsillapítók, nospa, mg hada,+augmentint is kaptam. Egy hétig kínok között vergődtem,szó szerint semmit nem tudtam csinálni,gyógyszer nélkül mintha halálomon lettem volna, majd egy csapásra elmúlt. Ez 4 hete volt. 4 hétig tök jól voltam! Erre most minden újra kezdődött. Nem bírom elviselni már ezt a fájdalmat, ellehetetleníti az életet, és itt a 3 gyermekem is,a kicsi még csak 15 hónapos. Az urológián javasolták a dupla vesekatétert, de olyanokat olvastam róla, hogy rettegek tőle, hogy mi lesz, ha csak ront a helyzeten???? Valakinek volt már??kérlek segítsetek!! Úgy érzem nem bírom tovább! :(

2018. ápr. 10. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, hogy válaszolok neked, mert tudom, hogy nem ilyen választ vársz, de leírom, hogy velem mi történt (lehet még láttad is a kérdésemet, ha olvasgattál ebben a témakörben, mert én is kérdeztem itt anno).

Szóval első babám, velemszületett rendellenességgel nincs bal vesém. 32 hetesen óriási görcsök, nagy a fájdalomküszöböm, de ordítottam, hánytam a fájdalomtól, és pisilni pedig nem tudtam egyáltalán. Kórház, hatalmas vesetágulat, kaptam antibiot, tornázni kellett, hogy menjen arrébb a fiam, hátha ő nyom el valamit, azért nem tudok pisilni, de semmi. Jött a duplaj katéter. A felhelyezéskor üvöltöttem, mintha élve nyúztak volna, a nővér meg mondta, hogy ne hisztizzek, ez nem fáj. Feltették d.után, éjfélkot néztek, még mindig nem volt egy csepp vizelet sem a zacsiban, a hasam meg majd szétrobbant. Felvittek a műtőbe, hogy leveszek, nem tudták, mint kiderült, rosszul lett felhelyezve, uh-val nem tudták lekövetni, így a 32 hetes fiammal a hasamban megröntgenezték a hasamat. Mellettem volt egy képernyő és láttam, ahogy minden felvételnél ott a kis csontváza. Életem egyik legrosszabb percei voltak, annyira féltettem őt, hogy mi van, ha károsodik, de azt mondta a doki, hogy nicns más választás. Végül sikerült kiszedni a katétert, közben adták a tüdőérlelőt, hogy megcsászároznak, és a 3. érlelő után, mielőtt vittek volna császárra, nem tudni mitől (valszeg arrébbment a kicsim) magától, spontán megszűnt a hihetetlen fájdalom, és beindult a vizelet.

Szóval nekem akkora trauma és sokk volt a duplaj, hogy leírni nem tudom. 3,5 éve történt, azóta is eszembe jut, hogy mi van, ha károsodott a kicsim a rtg miatt (eddig úgy tűnik nem) (jah és persze a zárón egy mondat nincs arról, hogy röntgeneztek, meg úgy az egész sztoriról, ami miatt már bánom, hogy akkor aláírtam a zárót, csak nyilván örültem, hogy nem kellett a császár és hogy megúsztuk egyben, együtt)

Szóval én azt tudom javasolni, hogy lehet én 1 a millióból voltam, akinek ilyen szerencsétlenül történt a felhelyezése, de ha bírod még, és a doki se látja totál indokoltak, várj vele. De amint az orvos szükségesnek érzi, engedd, mert nyilván ők tudják a legjobban, mert mondom, lehet, sőt valószínűleg csak én voltam ilyen béna, és nyilván ők látják nálad a helyzet súlyosságát...

Tényleg nem akartalak ijesztgetni, csak annyira átérzem a fájdalmadat.

Próbálj tornázni (négykézláb mozgasd a törzsed le fel) hogy hátha sikerül kibillenteni a kicsit, hátha neked is csak ő nyom el valamit.

A legjobbakat kívánom neked!

2018. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!! Ugyan úgy történt mint legutóbb. 4-5nap pokoli kín után a fájdalom tetőzött, aztán egy csapásra elmúlt hajnalban. Nem értem, hogy lehet.
2018. ápr. 12. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!