Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetente változhat a méhlepény...

Hetente változhat a méhlepény helyzete?

Figyelt kérdés
Április 3-án voltunk a 12 hetes UH-n az Istenhegyi Géndiagnosztikán. Ott megállapították, hogy elöl fekvő méhlepényem van. Most kedden sajnos elkezdtem vérezni és rohantunk be a Sote 1. Nő Klinikára, ahol nagyon alaposan megnézték a babát és ráírták a leletre meg mondták is, hogy hátul tapad a méhlepény. Tudom, hogy ez lényegtelen, de nem értem, ez nem lehet ugye, hogy egyik héten elöl van, 1 hét múlva meg hátul...

2018. ápr. 14. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem létezik, valahol elnézték ez biztos.
2018. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem lehet. Vándorolhat, de nem mellső falról hátsó falra. Olyan lehet, hogy pl.: nagyon alul tapad és később feljebb mozdul a méh növekedésével.
2018. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy elnézték. Köszönöm! De nem valami bíztató bárhol is nézték el....
2018. ápr. 14. 10:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Mármint hogy egy ilyen alap dolgot...
2018. ápr. 14. 10:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elől fekvő nem (feltétlenül) mellsőfalit jelent.

Ha véreztél, akkor inkább arról van szó, hogy placenta previa volt. Azaz a méhszájhoz való helyzete szerint elől, a méhszájat részlegesen vagy teljesen fedve és a következő uh-ra arról elmozdult szerencsésen.

2018. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valóban véreztem, de azt mondták nagyon jó helyen van a méhlepény, nincs közel a méhszájhoz. Mindkét alkalommal mondták. De ettől függetlenül sajnos egy kicsit levált és véreztem, úgyhogy most fekszem, hétfőn megyek kontroll UH-ra.
2018. ápr. 14. 12:31
 7/12 A kérdező kommentje:
A kérdésben rosszul írtam, az van a leleten írva, hogy mellső fali, csak én hittem, hogy az azt jelenti, hogy elöl fekvő, nem értek hozzá...🤔
2018. ápr. 14. 12:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Az elöl fekvő méhlepén, az nem egyenlő a mellsőfalival.


Elöl: méhszájo , vagy annak közeleben..

Ahogy nő a méh akkor ugye nem a tapadás vándorol, az fix..de a méhen belüli helyzet a növekedéssel máshova eshet.

Itt elöl feküdt,de inkább hátul, ahogy nőtt a méh egyre inkább távolodott ez a helyzet a méhszájtól.


Kb ezt tudom elképzelni..


Nekem melllsőfali, egeszen mélyen tapad, de sosem.volt elöl..szépen mászott egyre feljebb..


Szoval lehet...akár

2018. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kicsit zavarosan írtam..


Mellsőfal: a köldök felöl van

Hátsó: a gerinc felöl

Elöl : a méhszáj, vagy annak közelében

( amiről nem esett szó, az a fundus, a még teteje)

2018. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébkent mellsőfalról hátra nem tud menni
2018. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!