Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 14. héten placenta praevia...

Ha 14. héten placenta praevia (elölfekvő lepény) a diagnózis, az még változhat a későbbiekben a méh növekedésével?

Figyelt kérdés

A 12. heti ultrahangon (orvos-genetikus végezte) azt írták a leletre, hogy a lepény a mellső falon tapad, és bár van benne egy 6 mm vastag amnionszalag, megnyugodtam a jó helyzet miatt. Viszont most a 14. héten a nőgyógyászom is ránézett a babára és ő azt mondta, hogy ugyan a placenta tényleg a mellső falon van, de fedi a méhszájat. Kérdeztem, hogy nem lehet, hogy csak mélyen fekszik vagy rálóg, de azt mondta, teljesen fedi és készüljek császármetszésre. :(


Van rá esély, hogy a méh növekedésével távolabb kerül a méhszájtól és ha nem is a fundusba, de TELJESEN a mellső falon tapadjon vagy a 14. hét után már nem sok? Tudom, nagyon kevés orvos olvassa a gyakorikerdesek.hu-t, de hátha van itt egy-két tapasztalt anyuka.



2016. nov. 14. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat, nekem végig fedte a méhszájat a méhlepény, bár nem ott tapadt, de egy mm-t nem mozdult a 32. hétig, akkor mondta az orvos, hogy 100%, hogy császár, ilyenkor már nem szokott változni. Ehhez képest a 34. héten centiméterekre eltávolodott a méhszájtól! Még nagyon sok idő van neked a szülésig, szerintem ne aggódj, még változhat! Viszont vigyáznod kell magadra, sport, szex, megerőltető fizikai munka kilőve. Ha vérzést tapasztalsz, azonnal kórház.
2016. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen fedte a méhszájat, véreztem is párszot emiatt, és rohantunk a kórházba, megnyugtattak a babával semmi gond, csak a lepény okozott kis vérzést.

Még nagyon az elején vagy, remélhetőleg feljebb fog kúszni.

Én mikor mentem a 18.heti UH-ra már a fundusban volt, tehát teljesen felkúszott.

Valószínű nálad is ez lesz, amint rohamosabban elkezd nőni a méhed elmegy az útból.

Ha nem, akkor annyiban befolyásolja a terhességet, hogy sokat kell feküdni, nem szabad megerőltető fizikai munkát végezni, nehogy bevérezz, illetve nem szülhetsz természetes úton. De pozitívan kell hozzá állni, még van ideje bőven arrébb menni.


36hkm

2016. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem mellső fali volt és fedte a méhszájat is. 20 valahányadik héten már eltávolodott.


másodiknál A 18 hetes uh. már nem fedte!


szóval változhat.

2016. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze változhat. Nekem a 16. héten mondta a dokim, hogy placenta praevia, véreztem is miatta, viszont a 20. hétre már fentebb mozdult kicsit. Most vagyok 25+3 hetes, jóval fentebb ment már a lepény. Neked is még simán elmozdulhat :)
2016. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!