Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány fokon mossam ki a babaruh...

Hány fokon mossam ki a babaruhákat?

Figyelt kérdés

39 hetes vagyok, már megvan minden ruhácska, csak ki kellene őket mosni, viszont szinte mindegyik cimkéjén 30-40 fok mosási hő van megadva. Viszont van köztük használt is, meg egyébként is szeretném az új ruhákat is magasabb hőfokon kimosni először, legalább 60 fokon.

Vagy elég a 40 és vasalással fertőtlenítsek?

Köszi


2008. okt. 29. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ezen én is gondolkodtam már mivel van külön olyan funkció a mosógépemen ami babaruhákhoz van tervezve.Igen ám csak hogy ha arra állítanám akkor 90 fokon mosna ami már főzés de a címkék szerint csak 30-40 fok az ajánlott.Szerintem én ugy fogom csinálni hogy maradok a 40 foknál (a babaruha programnál lejjebb tudom venni 90 fokról) és utána kivasalom.Úgy gondolom hogy az tökéletes lesz fertőtlenítés szempontjából.
2008. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is elég a vasalás a 40 fokos mosás után után.
2008. okt. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Az első válaszoló vagyok.Pont most olvastam egy másik kérdésnél hogy van aki a használt ruhákat kicsit magasabb fokon mossa.De szerintem ahhoz is elég a 40 + vasalás.
2008. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Szines ruhákat 40fokon, fehéret én 50fokon mostam. De az új ruhákat csak kézzel mostam, aztán vasalás
2008. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Én 40 fokon mosom őket, mert a legtöbbet tényleg csak annyival elég. Én nem merném bevállalni a 90 fokot, nem szeretném tönkre tenni a kapott ruhákat, még akkor sem ha használtak (főleg, hogy a legtöbbet csak kölcsönbe kaptam, később visszajár). Egyébként sem leprás gyerekről kerültek le...

A mosóporhoz viszont én raktam Vanisht is, amikor először mostam ki őket, duplán öblítettem és átvasaltam. Nekem egyébként is mindenki azt mondta, hogy a babaruhákat egytől-egyig vasaljam mosás után.

Szóval 40fok+vasalás szerintem is elég.

2008. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én kézzel mostam ki őket. Valahogy nem akartam gépbe rakni..
2008. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm mindenkinek, maradok akkor a 40 fok + vasalásnál, én sem szeretném tönkretenni a ruhákat.

Mindenkinek szép napot, boldog várakozást!

2008. okt. 30. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!