Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket kell elintézni az...

Miket kell elintézni az apukáknak amíg te szülés után bent vagy a kórházban? Papirokat a kicsinek.

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk semmit nem kellett neki. Mindent én intéztem amikor már otthon voltunk. A kormány ablaknál egyszerre mindent le tudtam adni, de személyesen kellett.
2011. júl. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor még semmit nem tud intézni, mert még nincs kész az anyakönyvi kivonata a babának. Ahol én szültem, az anyakönyvvezető bejött a kórházba két naponta, és felvette a babák adatait. Ha megvan úgy egy hét múlva, be lehet menni érte a polgármesteribe. lakcím (egyben személyi azonosító) kártyát is adnak hozzá.

Ezután be lehet menni személyesen az OEP-be, ott legyártják helyben a TAJ kártyáját, vagy ha már közben postázták, akkor megmondják a TAJ számot, amivel máris lehet menni intézni TGYÁS-t (OEP), anyaságit, családi pótlékot (MÁK), önkormányzati anyaságit (PH).

Mindenhova érdemes vinni az előre kitöltött kérelmeket, a baba és a szülők iratait.

Nem fontos, hogy apuka menjen, nekem édesanyám ment körbe egy meghatalmazással. Odament reggel 10-re, és 4-kor már itthon volt, mindent elintézett egy kalap alatt.

Az adókártyát nekünk postázta a NAV (Apeh).

2011. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tgyás ügyben a munkahelyeddel konzultálj, mert nekik is kell kitölteni papírt az igényléshez (Foglalkoztatói igazolás + nyilatkozat).
2011. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!