Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Körülbelül mennyi pénz szükség...

Körülbelül mennyi pénz szükséges a baba cuccainak megvásárlásához?

Figyelt kérdés
Ha majdnem mindent használtan veszek.
2010. máj. 1. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

ez nagyon sok mindentől függ

van babakocsi,ami kevésbé megbizható 5000 ft-ért

és kiváló ami mindent "tud" használtan is 100.000 ft-ért

szerintem,mivel sok minden kell, használtan sem lesz kevesebb,mint 100 e ft a teljes felszerelés

2010. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Használtan olcsóbban jösz ki mint ha újat veszel, de van amiből nem árt ha te használod először.

Kiságyat mi 10.000 Ft-ért vettünk /használt /

babakocsi új 35.000Ft / ezt csecsemőkortól amíg van kedve használhatja/

kell kb 15-20 textilpelus

cumisüveg avent 6700Ft 4db-os+ cumi hozzá

kád 2000 kb, a picinek krémek , füredtő, gyógyszerek, orrszívó,kisruhák, neked mellszívó akárhogy is számolok 100,000Ft-ba szerintem is benne van az alap, minden luxus nélkűl

2010. máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a 100 ezer kb jó összeg.

De pl az utolsó rengeteg felesleges holmit sorolt fel: pl orrszívó, textilpelus (oké az nem árt, de 20 darab?, a másodiknál egy zacskó eldobható pelenkázót vettem 600 Ft-ért illetve kuponért kaptam ingyen és azt vittem orovoshoz, máshoz nem is használtuk)gyógyszerek?, mellszívó (egyszer sem használtam az enyémet, na jó egyszer és szoptattam kizárólag hat hónapig aztán még 22 hónapos koráig)stb. Nem volt mérlegünk, lázmérőnk 200 Ft-os vásári, babafürdőkád az jó, mert nem drága, de ma már szerintem egy csúszásgátlót vennék a nagykádba, mert amikor már pacsál és ez úgy 2-3 hónapos kor utána úgyis a nagykádat használtuk. Nem volt kókuszmatracunk a nagynak most vettünk a gyerekágyba, hű de utáljuk.

Babakocsink 10 ezerért vettük használtan. De megbízható és jó. Igazándiból amit ki is használtunk az az esernyőre csukható, amit 1 évesen vettünk.

2010. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11:19-es vagyok. Az én kislányom a korházban elkapott egy baktériumot és most 7 hetesen derűlet ez csak ki.A tejcsi sugárban jött ki belőle gyakran és az előke kevés volt, a textil pelus sokat segített ebben. A mellszívó pedig azért kell ha sok a tejed érdemes lefagyasztani, vagy eladni és akkor a kézi fejéstől sokkal jobb a mellszívó használata. Az orrszívó pedig akkor kell ha náthás, mert ugye ő nem fújja ki.Én mindezen tul vagyok, csak ezért ítram
2010. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet használtan babakocsit venni. Az első gyerek előtt vettem 15 ezerért, most a harmadikat várjuk, ő fogja használni. 15-20 db textilpelus sem kell. Kettő a fejecske alá, kettő pedig dokihozjárósnak. Ágyat is nyugodtan vehetsz használtan. Orrszívót ráérsz, ha muszály lesz, gyógyszert a doki ír majd fel.

A mellszívóról az a véleményem, hogy ártani nem árt, de akkor is megveheted, ha nem megy a kézzel fejés. Én pl sokkal jobban boldogultam kézzel, pedig elképesztő mennyi tejem volt, még két gyerek evett az enyémen kívül.

Továbbá teljesen felesleges 4 db cumisüveget venni. Egyet vegyél a forralt vízhez vagy teához. Míg a kórházban vagytok, kiderül, hogy mennyi tejed van, kell-e egyáltalán cumisüveg. És mire hazaértek, apuka vagy a mamák is megvehetik nektek. A második gyerekem pl nem használt cumisüveget.

Szóval jól gondold át, hogy bizonyos dolgokra azonnal szükséged van-e, vagy szülés után kiderül, hogy kell-e.

Ha ésszel vásárolsz bőven sok is lesz a 100.000 Ft.

2010. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy feleslegesek a holmik amit felsoroltál, hanem úgy ahogy az utolsó, előre beszerezni felesleges.

Pl a cumisüveg- én szoptattam 6 hónapig, aztán vizet ittak pohárból. Meg rendes kaját kaptak kanállal.Ugyanezért strilizálónk se volt, mert 6 hónapig nem kapott olyanból amit sterilizálni kell, utána meg mosogattam csak.

Az orrszívó - nekem sose voltak olyan náthásak, hogy akár felmerült volna a használata. De ha egyszer szükség lenne rá, akkor biztosan veszek, de csak akkor.

2010. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze gondoltam, de én csak a saját tapasztalatom írtam le. Nekem a kézzel fejés nem megy egyáltalán és sajnos a mellem hamar be is görcsösödik ha nam fejem le a tejet. A 4 cumisüveg meg olcsóbb volt így egyben mintha külön vettem volna meg mindent és a gyógyszerezés miatt egyszerre nekünk 2 kell. A 20 palus meg mint írtam a rengeted hányás miatt jó, nem kell naponta többször mosni.Az orrszívó is kellett azonnal mert a kórházban nem csak elkapott egy hugyuti baktériumot, hanem meg is fázott és muszály volt szivatni

De remélem nem vagyunk sokaan akik így járnak

2010. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32 hetes vagyok, még van időm, de már minden megvan. összesen 10000Ftot költöttünk (kiságyra), és apa vett egy kiscipőt (1500Ft), mert állítótag nem tudta otthagyni a boltba :) amúgy mindent innen-onnan szedtünk össze!!!
2010. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálom összefoglalni, hogy nekünk mennyibe került a terhességem.

Orvos havonta egyszer: 8.000 Ft -> 72.000

MgB6 havonta: mivel kellett 5.000 Ft -> 40.000

Terhesvitamin: első trimeszterben 6.000 Ft, másodikban szintén -> 12.000 Ft

Vérnyomáscsökkentő: havonta 2.000 Ft -> 10.000 Ft

Babaágy, legolcsóbb ikeás: 7.990 Ft

Matrac: 4.990 Ft (nem a legolcsóbb, 2. kategória)

Babakocsi: teszveszen, nem túl extra, deúj: 19.900

Babahordozó: Ingyen volt (10.000 Ft)

Babának pelenka, textil: 2.000 Ft

Pelenkázó feltét: 5.990 Ft

Kiságyra ikeás gumilepedő, mosható: 1.200 Ft

Pelenkázó a mosógépre, amikor kivesszük a kádból: 1.500 Ft

Kifogó, amivel megtörlöm: 990 Ft

Babatakaró, 100% pamut, 2db 4.500 Ft

Cumisüveg, aventeset vettünk, mert olyan mellszívót kaptam ajándékba: 5.990 Ft, ebben 4 üveg van, 6 cumi, egy játszócumi és egy mosókefe

Mellszívó lett volna: (12.000 Ft)

Kisruhák: újszülöttnek új ruha, legalább is az első garnitúra, az kb. 10.000 Ft volt

Kiskád: (2.000 Ft) ha nem kapjuk

Mi kifestettünk az 5.000 Ft volt

Meg kellett venni a tenna betétet nekem a kórházba, merthogy azt se ingyen adják: 1.500 Ft

Popsikenőcs: 250 Ft

Játszószőnyeg: (kaptuk, de drága egy olyan, a mienk 10.000 Ft volt)


Nagyjából ennyi, de nekünk ez maga a terhességem volt, nem csak a baba, de ezek is kellenek, és költségek.


Nem vettünk használtat, de jó előre kinéztük, hogy hol a legolcsóbb. Sok segítséget kaptunk a családtól, Anyukám vette meg a kiságyat, férjem húgáék a babakocsit, az egyik takarót férjem nagymamája szülinapra...


Amennyibe ez került összesen: 229.800 Ft.


Nem vagyunk gazdagok, sőt, férjem is és én is tanárok vagyunk, én kezdetektől nem dolgozom, és sok segítséget kaptunk. Nem csak a baba cuccaiból áll a terhesség, pedig annak idején úgy voltam vele, hogy úgyis sokmindent kapunk... és kaptunk is. Beleszámoltam Neked a zárójeles dolgokat is, amik érkeztek innen-onnan.

2010. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi mindent használtan vettunk még a babaruhákat is..60-70ből kijött,viszont légzésfogyelőt kaptunk azt nem kellett venni.
2010. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!