Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oldaltfekvésnél nyomhatom a...

Oldaltfekvésnél nyomhatom a babát, ha ő közben pont azon az oldalon rugdósodik, amelyiken fekszem?

Figyelt kérdés
Bal oldalamon igyekszem aludni, még csak azt sem mondhatom, hogy féli hason, mégis úgy érzem babát, hogy teljesen azon a részen mocorog, ahova ha a tenyerem bedugom, beszorúl a hasam és a lepedő közé. Tehát ő is azon a nagyon szűk részen mozgolódik, minden rúgás a lepedőbe ütközik ahogy én azt érzem. Ez zavarhatja őt? Én komoylan azt érzem, tudom butaság, hogy beszorul szegényke... 27. hetes első babás kismama

2018. ápr. 24. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
16. héttől hanyat kell aludni nekem azt mondta a doki. Persze reggelre ugysem úgy ébredsz először de mwg lehet szokni.
2018. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A babát nem hiszem, hogy elnyomod, ha oldalt fekszel. Egyébként a baloldalon fekvést pont ajánlják, míg a háton fekvést nem mindenki bírja nagyterhesen (de ez is egyéni), mert elnyomhatja a baba és tartozékai súlya a főereket, ami szédülést, ájulást okozhat. Ha lefekvéskor nem csak átrendezi magát pár perc alatt vagy szimplán amikor nyugiba kerülsz szeret mindig beindulni "unalmában", hanem kifejezetten úgy érzed, hogy zavarja, akkor próbálj ki mást pózt, akár mindenféle párnákkal - lehet nálatok pont nem jó ez a tutinak hangoztatott bal oldal, mert olyan helyzetbe kerül, hogy ilyenkor valamit "machinál" a köldökzsinórral. Hallgass a babára :)
2018. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, egyébként sok helyen azt olvasom, hogy a háton fekvés nem jó, mert nyom a baba "és tartozékai" mindenfélét... én hiába támasztom ki magam párnákkal, bal oldalon fekvéssel kezdem, de minden egyes ébredéskor háton vagyok!
2018. ápr. 24. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem is tudok a hátamon elaludni. születésem óta hason/oldalamon alszom. bármilyen fáradt vagyok nem alszom el a hátamon, reggelig vergődöm
2018. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!