Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos kismamák/anyukák! Mi...

Lombikos kismamák/anyukák! Mi volt a "receptetek", amikor sikerült a baba?

Figyelt kérdés
Pihenés, étkezés, gondolkodás... minden érdekel! Hányadikra sikerült?
2010. jún. 13. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk elsőre sikerült. 6 év után. Már 1 éves a kislányunk.

Nem volt receptem.

Baromi optimisták voltunk végig és vidámak.

A punkció előtti napon este alig tudtak hazazavarni, még dolgoztam. A beültetés után 2 hétig feküdtem, csak enni, fürdeni, wc-re keltem fel.

Utána is kerültem félidőig a guggolást, a hasprést, mégis volt közben pecsételés, vérzés, meg ami ijesztő.

40+1 hétre szültem.

2010. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok!!!! Na pont ez az. Nekem a doki azt mondta, hogy semmi képpen ne feküdjek az első nap kivételével. Ne emeljek, ne takarítsak, de mozogjak és ne feküdjek. Na tök jó, hogy most akkor mit csináljon az ember?
2010. jún. 16. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem másodikra sikerült. Rengeteg tejterméket ettem,nem is kívántam mást, és az első 2-3 napban feküdtem csak, utána pihengettem, tv-t néztem olvastam, és semmi egyebet nem csináltam mint ettem és pihentem. Jelenleg 30 hetes pocakos vagyok egy kisfiúval :)

Azt mondják azért nem szabad sokat feküdni mert akkor nincs meg a has vérellátása.

Lombikra készülsz?

2010. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is lombikos kismami vagyok, holnap leszek 19 hetes! Nekünk is elsőre sikerült! Sztem nagyon sokat segít a pozitív hozzállás, a és a nyugalom! Én 2 hetet voltam itthon, amig ki nem derült, meg -e maradt? Aztán még kiírtak máj.7-ig, mivel ugye nem spontán jött össze, igy a 12. hétig itthon voltam! De jelenleg már dolgozok! :))) Én a beülti után a 2 napot végigfeküdtem, aztán mentem sétálni, üzletbe, tettem vettem, de takarítást nem csináltam, mivel más csinálta meg helyettem, meg főznöm se kellett! :) Szóval nyugalmas, pihenő életmód, nem kell állandóan feküdni, vérellátás miatt sem jo, de itt nem csak ettől függ, hanem hogy mennyire jo a szervezeted ahhoz, hogy befogadja! Nekem azt mondták, ha a férfival van a gond, akkor minden okés, mert ha a női szervezet bajosabb, akkor kicsit nehezebb is a dolog! Ez egyénfüggő! Hajrá neked is, nagyon drukkolok!
2010. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Pihenj vagy ne pihenj?

Minden lombikos ismerősöm ezen dilemmázik, de ezt nem lehet szerintem kiszámítani.

Én abban hittem, hogy ha kímélem magam, akkor jó lesz, hisz ha pörögtem, nem sikerült a baba (spontán). De napi 10 perc könnyű séta biztosan nem árt.

Beszéltem is a babókkal, hogy szépen tapadjanak meg, amikor véreztem, akkor is szóltam a lányomnak (akkor már tudtok, hogy egy babánk van), hogy kapaszkodjon erősen, maradjon bent.

Lehet, sokan megmosolyogjátok ezt, de a mai napig mindent megbeszélek így az egy évesemmel.

Talán ezek segítenek.

Most azonban már izgulok, mert ősszel szeretnénk menni a tesóért :-)


Ja és még egy dolog: a lombik előtt 1,5 évig orvos közelébe sem mentem. Előtte ugyanis éveket jártunk, volt műtét, 6 sikertelen inszem. Nagyon elegem volt. Aztán egyszer úgy éreztem, menjünk. Előtte váltottam munkahelyet, építkeztünk, valahogy akkor került bennem minden a helyére és talán az ideje is akkor jött el.

A belső hangra nem árt odafigyelni.

Hajrá, mert gondolom mentek ti is, szívből drukkolok.

2010. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem lombikos kismama vagyok, de a barátnőmnek nem sikerült 7 inszem. és most készül a lombikra. Megmutatom neki a válaszokat, mert olyan aranyos, segítőkész kismamáktól/anyukáktól érkeztek. Nagyon jó ilyeneket olvasni! Mindenkinek gratulálok a babához és a kérdezőnek nagyon szorítok!!!
2010. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!