Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak ha már tényleg...

Mit csináljak ha már tényleg nem bírom kivárni azt a 3 hetet?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok.

11 hetesen voltam utoljara uhn.

Olyan jol esne latni egy kis megerősítés hogy minden rendben.

Mivel hasam még sincs így egy kis vizuális kapcsolatom sincs a kisbabámmal..😐

Se a hasam.

Se a babám nemét nem tudom.

Pedig olyan jót tenne ha csak 2 percre is láthatnám a kis formáját,érzem.


Legközelebb 3-4hét múlva kéne mennem..ezt is csak a kiskönyvből tudom.

Mivel az orvosom sose hív vissza sose szól hogy mikor kell menni legközelebb.

Egyszer pedig egyenesen elküldött mikor bementem görcsökkel hogy ő még is mit tud tenni..


2018. ápr. 30. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Menj el magándokihoz, bármikor megvizsgál a kis tízezréért cserébe. 😊
2018. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Magánba menjél :)
2018. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Azt írja az orvosa, gondolom akkor magánhoz jár. Menj vissza hozzá hogy csináljon egy uht, találj ki valami tünetet
2018. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
És a 12 hetes genetika kimaradt?
2018. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el 4d uh-ra.

Dvdt is kapsz amit otthon nézegethetsz! :).

2018. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

En viszonylag turelmes vagyok/voltam ultrahang szempontjabol mindegyik terhessegemnel, de ha ugy ereztem, hogy jo lenne egy, akkor fogtam magam es mentem.

Ezt javaslom neked is, eniatt kar akar egy napig is gyotorni magad.


Minden masodik utcaban van vagy magannigyogyasz ultrahanggal, vagy maganszakrendelo ultrahangos szakrendelessel, vagy pedig babamozi Budapesten.

De meg a kisebb varosokban is talalni ilyet boven.

A maganorvos is kb 10 ezer korul van legalabb (de uh-val egyutt akar 15 is). A babamozi kb 10 korul szokott lenni, szoval ha problemad nincs, akkor inkabb az utobbit javaslom, ott tobb ido jut rad es gyonyorkodhetsz a bababan jobban.

De pl ultrahangos szakrendelesen 5-6 ezer forint korul is van mar terhessegi uh, arban az a legbaratibb es olyan szonografushoz is lehet kerni akar udopontot, aki a korhazban is naponta csinal terhessegi vizsgalatit, azaz gyakorlott es profi.


Nezh korul, foglalj idopontot, emiatt ne kinozd magad.

Nyilvan allamiba emiatt en nem mennek, az nem erre van, hanem a kotelezo vizsgalatokra.


Esetleg felhivhatnad a vedonot, van ra esely, hogy mar negtalalna a szivhangot neked, lehet, hogy az is eleg visszajelzes lenne neked egy idore.

2018. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sztem is menj egy uh ra!:)
2018. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem meg légy türelmes.

Én nem vagyok híve az állandó ultrahangozásnak.

Szerintem a babák nem szeretik.

És nem tudjuk, van-e, lesz-e káros hatása rájuk nézve.


Amikor a röntgent kitalálták, senki nem gondolt rá hogy lehet negatív hatása is...


Szóval az a 4 Uh ami a protokollban szerepel, szerintem bőven elég.

Ez az én véleményem, lehet lepontozni érte.

2018. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Nem rosszindulatból mondom, de ha egy adott diagnosztikai módszernek nem tudod a működési elvét. Akkor ne beszélj butaságot. A röntgen és az ultrahang két egymástól teljesen különböző dolog. A röntgen vizsgálat során röntgen sugarakat bocsátanak egy vizsgálni kívánt részre, amelynek a sugárelnyelő és visszaverő tulajdonságai rajzolják ki az adott képet. Ez a fejlődő magzatokra káros, és terhesség alatt nem is szokták végezni. Az ultrahang pedig ultrahang hullámokat bocsájt ki, és szintén a szövetek hullámelnyelési vagy visszaverő képessége adja a képet. Ennek az égadta világon semmi káros hatása nincs a magzatra ezért terhesség során akárhányszor ismételhető. És szerencsére mindkét módszerről elég jól ismeri az orvostudomány, hiába régen találták ki a röntgent.
2018. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

8. vagyok.

Örülök hogy te ilyen tájékozott vagy, 9.válaszoló.

Az UH melegíti a magzatvizet. Sok baba nem is szereti. Nem tudjuk, ők mit érzékelnek belőle, amit mi nem. Vagy te pontosan tudod, milyen érzés nekik? Lehet hogy a rezgések, azok az ultramagas hanghullámok kellemetlenek a számukra.


Én sem rosszindulatból írom, de szerintem nem szerencsés mindent elhinni. Kis fenntartással kell kezelni a dolgokat. Ki tudja, mi derül ki egy-egy orvosi beavatkozásról pár tíz év múlva. Csak példának írtam a rtg-t, nyilván én is tudom hogy különbözik a két eljárás. Gondolj csak bele, hány vizsgálat van, amit már nem végeznek, hány kutatás van, amikről előbb-utóbb kiderül hogy pont ellenkezőleg van mint gondolták.


De nyilván, mindenki úgy cselekszik ahogy jónak látja, én csak leírtam a véleményemet.

2018. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!