Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettenetesen fáj a fogam...

Rettenetesen fáj a fogam napok óta, most már nem bírom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


30 hetes kismama vagyok, 4 napja megvagyok fázva, állandóan iszonyat erősen köhögök, és most a fogam is elkezdett fájni. Hívtam az ügyeletes fogászatot, de azt mondták hogy fájdalomcsillapítót vegyek be míg ez a betegség el nem múlik, mert hiába megyek be, nem tudnak megvizsgálni sem ha percenként kell köhögnöm meg orrot fújnom. A nurofent javasolták, de a betegtájékoztatóra egyértelműen rá van írva, hogy az utolsó harmadban egyáltalán nem javasolt. Panadolt vettem be, de sajnos nem sok mindent segített. Egyébként az összes gyógyszer mentes praktikát is bevetettem már amiket olvastam, de nem segít egyszerűen semmi. :( Arra gondoltam hogy veszek be egy fél flecor port, de arra is rá van írva hogy a terhesség 6. hónapjától nem ajánlott. Megvagyok lőve, és már egyre nehezebben bírom. :( Természetesen az orvosomat ilyenkor nem érem el. Köszönöm ha valakinek lenne valami ötlete.


2018. máj. 1. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg vagy fázva, akkor nem biztos, hogy a fogad gyulladt be. Val.szeg az arcüreged van tele és az nyomja a foggyökereidet. Először a háziorvost keresném meg, addig meg orrcsepp amit lehet meg tengervizes spray (azt biztosan) és fújni, fújni, esetleg orrmosás.
2018. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! Erre nem is gondoltam. Holnap elso dolgom lesz felkresni a haziorvosom.
2018. máj. 1. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben jàrtam.

Sajnos,semmilyen fàjdalomcsillapítót nem vehetsz be,ami hasznàl is.Én 1 hétig kapartam a falat.Tettem rà hideget,aztàn meleget,de szörnyű volt.Minél hamarabb menj dokihoz!!

2018. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a corsodil szájöblögetőt, Nekem az ínygyulladásnál segített.
2018. máj. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy beveszel egy szem olyan gyógyszert, amit nem javasolt terhesen szedni, attól még nem lesz se neked, sem a babádnak semmi bajod. Mellesleg mondj egy olyan gyógyszert, amire ráírják, hogy tök simán lehet terhesen szedni. :) Nagyobb bajt okozol, ha szenvedsz a fájdalomtól. Viszont nem ártana valóban megnézetned magad, mert jól írta az egyik válaszoló, egyáltalán nem kizárt, hogy a légúti megbetegedésed miatt érzel így.

De ha mégis a fogad, akkor is menj el orvoshoz, hogy minél előbb rendje gyere a betegségből, hogyha mégis a fogad, akkor tudják kezelni azt is.

2018. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat!!!
2018. máj. 1. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 19. héten volt olyan fogfájásom ami tényleg minden túlzás nélkül kibírhatatlan volt. Semmit nem aludtam éjszaka csak zokogtam és bújtam a fórumokat milyen házi praktikák vannak.. (miután a panadol,sem a CATAFLAM nem használt- egy szem nem ártalmas) persze mindent kipróbáltam, jegelés,szegfűszeg olaj,fokhagyma stb.. aztán végre eljött a reggel, ahol közölték hogy olyan gyulladásban van az egész ínyem és fogaim hogy előbb antibiotikum (Dalacin 3x1 négy napig) aztán a kezelés...

4 nap pokol amit átéltem! A fájdalom nem enyhült,komolyan mondom hogy ilyen fájdalmat az ellenségemnek se...

Aztán végre kihúzták...


Remélem jobban vagy!


22 hkm

2018. máj. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!