Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy hét éves fiú bébiszittere...

Egy hét éves fiú bébiszittere vagyok és rettenetesen viselkedik velem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már régóta bébiszitterkedem és egészen eddig egy gyerek sem volt, aki teljesen kifogott volna rajtam. Most egy családdal együtt élek, mint au-pair. A kislányukkal nagyon jól kijövök, a fiú viszont rettenetesen tud viselkedni. Egyfolytában megüt, ha leszidom, kinevet vagy egyszerűen csak nem vesz komolyan, nyújtogatja a nyelvét, köpköd és ha valami nem tetszik neki, torka szakadtából üvölt velem. A szülei mindig beszélnek vele az ilyen esetek után, de egyszerűen semmi eredménye. Bármivel próbálkozom, egyszerűen nem elég. (Nem ütöttem meg és nem is fogom.) Egyébként ha azt mondom neki, hogy vacsoraidő van vagy hogy vége a tévé időnek, hallgat rám, még ha nem is első szóra, de belefér. Miért viselkedik így és mit tehetnék ellene?

2018. febr. 7. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Talán valaki komolyan bántja, amit így fejez ki, talán pszichopata. Keress egy másik családot!
2018. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az jutott első blikkre az eszembe, hogy ennek a 7 éves kisfiúnak nem veled van baja, hanem azzal, hogy a szülei helyett a babysitter neveli. Persze, lehet, hogy hülyeség, és lehet, hogy mintaszülei vannak, akik minden munkán kívüli idejüket a gyerekeikkel töltik, de valamiért olyan sejtésem van, hogy nagyon keveset vannak jelen a szülők a gyerekeik életében, ezért kellett Neked odaköltöznöd.

Szerintem ez a fiúcska hiányolja a szülői figyelmet, és mivel te vagy kéznél, szülei helyett is te vagy ott nekik, rajtad vezeti le.

Vszleg idővel meg fog békélni, ha elfogadja a helyzetet, hogy a szülei nincsenek sehol. És ezen a ponton (ha kitartó vagy) a bizalmába is fogadhat...és komolyan sérülhet is, ha egyszer majd te is kilépsz az életéből.

Passzol valami abból, amit leírtam?

2018. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyilvánvalóan a családdal van valami probléma, nem a gyerekkel és nem veled. Két választás van: vagy hosszú munkával megszerzed a lelki sérült gyerek bizalmát úgy, hogy sok-sok szeretetet adsz neki, minden negatív visszajelzésre 5 pozitív kell hogy jusson (ez tudományos, nem én találtam ki), hiszen ezekkel az agresszív tünetekkel azt jelzi, hogy erre vágyik, vagy azt mondod, hogy nem feladatod a más családi életét kétszeres erőbedobással rendbehozni, és odébbállsz.
2018. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ha a szülőknek szabadidejük van, mindig velük vannak és nagyon jól nevelik őket, mármint a módszerük szuper. Az viszont igaz, hogy keveset vannak velük. Így néz ki egy hetünk:

Szombat, vasárnap, hétfő végig a szülőké.

Kedden a szülők viszik őket reggel oviba-suliba, én hozom a kislányt, a kisfiú egyedül jön haza. Én vagyok velük maximum 6-ig, utána a szülők vannak velük.

Szerdán, csütörtökön, pénteken én viszem őket és hozom a kislányt, szintén max. 6-ig vagyok velük, utána a szülőkkel vannak.

2018. febr. 7. 16:13
 5/18 A kérdező kommentje:
Ami még a háttérben lehet, hogy az előző bébiszitter nem szólt rá, ha megütötte, ő nem igazán tudta fegyelmezni őket és nem nagyon tartott szabályokat.
2018. febr. 7. 16:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Mióta vagy ott?
2018. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A kisfiú 7 éves, a kislány 4, és kb pont egy hónapja vagyok itt.


Ráadásul ma reggel odajött hozzám és csak úgy odanyúlt a legintimebb pontomhoz... Egyre rosszabb, úgy érzem. Nagyon szeretném, hogy rendes bébiszitter-gyerek viszonyunk legyen, de egyszerűen kifogytam az ötletekből.

2018. febr. 8. 09:22
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

a kisfiú csak próbálgat téged...Te vagy az új bébiszitter és lesi meddig mehet el. Ne úgy gondolkodj, hogy mit tegyél a főnököd gyerekével, hanem gondolkodj úgy mintha a te gyereked lenne vagy kistesód és hogy aszerint miképp járnál el?

Én amúgy közölném vele, hogy mert ezt meg ezt csináltad ezért most csak a húgoddal fogok játszani és neked nézned kell, de nem szállhastz be.

2018. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Fuuu hát ha már nyúlkál is, az nem normális. Tuti lelki sérült a gyerek. Mivel te "csak" bébiszitter vagy, megoldást nem látok. A szülőknek kellene pszichológushoz vinni. Ha fogdos akkor nem szabad neki szeretetet adni, pedig a nevelő munkának pont az lenne a lényege.
2018. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha fogdos akkor határozottan fogd meg a kezét, nézz a szemébe és magyarázd el neki h ilyet nem szabad, és legyen valami büntetés, pl. 10 perc szobafogság. Beszélj erről mindenképp a szülőkkel is.
2018. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!