Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes vagyok, bármit próbálo...

9 hetes vagyok, bármit próbálok a székrekedés nem akar javulni, félek ugye az erőlködés nem igazán jó. Szabad ilyenkor Glicerines kúpot használni?

Figyelt kérdés
2007. nov. 29. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A kúpra én nemet mondanék, szerintem a végbélen keresztül felszívódik és árthat a magzatnak. A bioboltokban, de nagyobb bevásárló kp.-ban is lehet kapni búzakorpát (olyan mint valami barna dara. Ha azzal megszórod az ételeid, vagy 2-3 evőkanállal beleteszel joghurtba, kefírbe, gyümölcslébe és megiszod/eszed, az nagyon jól fellazítja a székletet, és megszűnik a panaszod. De lehet kapni már tabletta formájában is, azt csak szét kell rágni és bő folyadékkal leöblíteni, ugyanezt éred el vele. Én rendszeresen szedem, és komolyan beválik. Azt ne felejtsd el, hogy az erőlködéstől még aranyered is kijöhet, az meg tényleg nagyon tud fájni!!! Remélem, segíthettem.
2007. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te szegény! Kicsit korai még! Nekem később volt, kínok kínja tud lenni. Ajánlom kis mennyiségben a bodzateát, azt lehet terhesen inni. Rostdús táplálkozás, gyümölcs, tejtermékek (reggel egy kefír vagy joghurt). Azt mondják, a rostokat sem szabad azért túlzásba vinni, mert összeáll a bélben és csak rontja a helyzetet. Hashajtót, kúpot ne! Próbálj meg mindig ugyanabban az időpontban wécézni, hátha rögzül a szokás. Jobbulást!
2007. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. nekem is volt székrekedésem az elején. Most 12 hetes terhes vagyok és már ritkábban van. Nekem a szilvabefőtt leve használt. A gyógyszertáros ajánlotta, de csak a házilag készítettet. Nekem mindenesetre jót tett. Meg igyál sok folyadékot. Olvashatsz a székrekedésről nagyon jókat még a www.anyaleszek.hu veboldalon!
2007. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van székrekedésem és használtam a kúpot.Bár még csak 3 hetes vagyok de már most van ilyen gondom.

A kúp betegtájékoztatójában ez áll: Terhes nők esetében nem bizonyított, hogy bármilyen káros hatása lenne a magzatra.Valami ilyesmi.Szóval én nem gondolom ebből, hogy nem szabadna használni.De az orvos biztosat mond neked.

2007. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most a negyediknél már szinte a kezdetektől van:( De mostanában azt tapasztaltam, hogy használ a danone aktívia rostokkal. Napi 1-2 joghurt, és máris könnyebben megy másnap a dolog...
2007. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Glicerines kúpot lehet használni (nekem nem használt)Én most a 14.-ik hétben vagyok és mondhatom nagyon megkínlódtam ezzel a problémával.

Nálam a következő dolgok váltak be:

- Mira víz éhgyomorra 4-5 kortyot ittam, sok gyümölcs, és ami még nagyon segített az a Pacific szilva lekvárja. Ezt este ettem 2-3 kanállal.(lekvár esetén reggelre garantált eredmény:))

-Segíthet még reggel éhgyomorra pár korty langyos víz!!


Remélem megoldódik a gondod!!

Jó babavárást!!

2007. dec. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!