Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki akarnak rúgni, mert terhes...

Ki akarnak rúgni, mert terhes lettem. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végzek,ezért már az elején szóltam a főnöknek,aki azt mondta,hogy amint találnak helyettem mást,kirúgnak. Határozatlan szerződésem van,úgy tudom ezt nem tehetik meg. Viszont nem szeretnék táppénzre se menni,mert az nagyon kevés lenne. Olvastam,hogy van olyan,hogy könnyített munkát kell adniuk,vagy felmenteni a munkavégzés alól és fizetni a bérem. Ennek mi a menete?
2018. máj. 6. 11:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elég nehéz fizikai munkát végzek,és minden emelésnél görcsöl a hasam alja. Ez normális?
2018. máj. 6. 11:38
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem normális.
2018. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Rendkívüli felmondás alól nem vagy védett. Pár késés, kis mondvacsinált hiba és repülsz.

Tehát marad a táppénz, ha szeretnél Csed\gyedre jogosult lenni.

2018. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi az offért, mit dolgozol? Szerintem most a ti egészségetek a fontos. Ha engem ki akarnának rúgni, akkor se maradnék szívesen, ha nagyon muszáj.
2018. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Azonnal írasd ki magad táppénzre. Ha ilyen köcsög, nem kell tekintettel lenni a nyomorára.
2018. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Üzemorvos kell menni, ő állapítja meg, hogy kismamaként nem végezheted a munkád. (Kis létszámú cégnek is van üzemorvosa, csak a saját rendelőjében rendel, a cégnél nem.)

Ha a főnököd ki akar rúgni, találhat rá indokot sajnos. Tp kevesebb de legalább biztosított leszel a szülés napján is. Hány hetes vagy? Én már holnap sem mennék a helyedben. A szülész-nőgyógyász ajánlása kell a táppénzhez. Ha még nem vagy 6 hetes, akkor ha rendes a házidokid, kiír valamilyen betegséggel 1-2 hétre, utána már kell az ajánlás, de 6 hetesen már lehet szívhangot várni.

2018. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként jelzi a szervezeted görcsöléssel, hogy ne emelj már nehezet.
2018. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

A rendkívüli felmondáshoz sokkal komolyabb indok kell, mint pár késés. A főnököd pedig már ott elcseszte a dolgot, hogy nyíltan és egyértelműen közölte veled, hogy a terhességed miatt akar kirúgni.

Nézd meg, tartozik-e szakszervezethez a munkahelyed, a Liga pl. ingyenes jogsegélyt nyújt a tagoknak. annak egyéb ingyenes lehetőségek is ( [link]

Ha ez nem opció, akkor érdemes munkajogi ügyvédet keresni, és szépen a kezébe adni az ügyet. Akárhogy is, írni kell egy szép hivatalos levelet a cégednek, hogy biztosítsanak számodra az állapotodnak megfelelő könnyített munkát, ill. amennyiben erre nincs lehetőség, mentsenek fel a munkavégzés alól és fizessék az alapbéredet (Mt. 60. paragrafus.) Csatolni érdemes a terhességedet megállapító orvosi dokumentáció másolatát, esetleg a nőgyógyásztól vagy az üzemorvostól beszerezni egy szakvéleményt, hogy milyen tevékenységeket végezhetsz. Ha elhangzott a főnöködtől a kirúgás, nem árt beleírni ezt a konkrét párbeszédet, konkrét dátummal, azzal, hogy ez az eljárás törvényellenes (Mt. 65.§). Tértivevényes levélben küldd el, legyen róla másolat.

2018. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Ja igen, ha van HR-osztály, nekik címezd a levelet. Beleírhatod azt is, hogy egyeztessetek mielőbbi időpontot, amikor személyesen megbeszélitek a továbbiakat.
2018. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rúghat ki.ha eleve az a celja hogy kirugjon akkor nem fog felajánlani más munkakort,felmenteni meg végképp nem fog!

Menj el táppénzre és kész!

2018. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!