Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki így? Lényegese...

Volt már valaki így? Lényegesebben kevesebb magzatvíz. Vissza tud termelődni, egészséges lehet még a baba?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok és tegnap előtt nagyon sok magzatvíz elfolyt. Mitől lehet ez? Megmaradhat még a pici? Amúgy vele nincs probléma egészséges. Az orvos azt mondta ritka esetben vissza termelődik. Jelenleg kórházban vagyok de semmit nem csinálnak

2018. máj. 13. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ajjaj, hát csak mondanak azért valamit. Valahol vidéken vissza tudják pótolni a magzatvizet, csak egy ilyen hely van Magyarországon, nézz utána neten.
2018. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pécsi klinika
2018. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Burok repedés?


Pécsen vissza tudják pótolni



Viszont pihenni kell, nincs meg a megfelelő védelem a mechanikai hatások ellen...


Igyál rengeteg folyadékot ( 3-4 l) hátha a saját szervezeted is tud tenni az ügy érdekében


Drukk

2018. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pécsett pótolják, de ahhoz zárt méhszáj és igazoltan fertőzés/ gyulladás-mentesség kell.

Én ott, ugyanígy jártam, nálam a méhszáj nyitva volt, és ezért repedt meg a burok. Sajnos nem pótolták vissza...

2018. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem mondanak semmit, Pécsre nem tudnék menni innen nagyon messze van. Az se mondta hogy burok repedés, én meg nem tudtam semmit kérdezni
2018. máj. 13. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyik a magzatvíz, akkor burokrepedés. Máshogy nem tudna folyni.

Olyan lehetséges, hogy kevesebb magzatvíz, burokrepedés nélkül, de akkor nem is folyik ki semmi. Csupán nem termelődik.

Ha tapasztaltál magzatvíz folyást; az sajnos burokrepedés...

Ez történhet egy fertőzés miatt, amikor a burok is begyullad.

Vagy a méhszáj nyitottsága miatt, amikor a burok elő tud esni a hüvelybe, majd emiatt megreped.

És történhet ezek nélkül is, különböző okok (pl. burokgyengeség miatt).


Ha nem tudod, hogy mi van veled, akkor kérd meg a nővért, hogy szóljon egy orvosnak, aki érthetően elmagyarázza neked, hogy mi a helyzet, mik a kilátásaitok és a lehetőségeitek.

Nincs ebben semmi ciki, jogod van hozzá, hogy tájékoztatást kérj!

2018. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Addig itt tudsz róla olvasni; de az, hogy veled mi van; nyilván csak az tudja megmondani, aki ott van:


[link]

2018. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem mondanak semmit? Állj a sarkadra és mondd meg nekik, hogy világosítsanak fel, elvégre rólad és a magzatodr van szó. Nem gyakorin kell kérdezgetni, hanem addig menni az orvos után, amíg kielégítő választ nem kapsz a kérdéseidre.


Egyébként 18 hetesen a magzatvíz elfolyása inkomplett vetélést jelent. Ilyen esetben -ha bizonyított a burokrepedés- akkor vetélésindukció révén be kell fejezni a terhességet.

Ha betöltötted volna a 24 hetet, ami a vetélés és szülés határa, vagy legalább a közelében lennél, akkor kezdődő koraszülésnek számítana, akkor lehetne próbálkozni a terhesség továbbviselésével, esetleg magzatvízfeltöltéssel. De ez ìgy sajnos ahhoz is korai.

Ilyen esetben feltöltést maximum a burokrepedés igazolására csinálnak, ha nem egyértelmű a dolog.


Nálunk legalábbis így működik ez.


Sajnálom:(

2018. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!