Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatnak enyhe fokú hydroneph...

Magzatnak enyhe fokú hydronephrosis-a van. Mire kell számítani születése után?

Figyelt kérdés

33. Hétben vagyok. Holnap tudok meg több mindent, egyelőre csak annyit tudok, hogy mindkét oldalt kissé tágabb a vesék üregrendszere.

Olvastam pár dolgot róla, de nem tudom mit takar az, hogy enyhe fokú. Születése után meg kell műteni? Vagy csak figyelni kell, mert amíg enyhe, addig nem igényel kezelést?

Köszönöm előre is!!



2018. máj. 24. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Milyen méretű? Nem mondta a doki? Mert 10m-ig nem foglalkoznak velem

A fiamnak 19mm volt, mikor 36.hétben jártam vele, születése után csináltak 2 féle vizsgálatot nála, hogy megnézzék milyen mértékben működik a vese. Szóval nem fogják rögtön műteni.

Sőt ha szerencséd van,még szülés előtt vagy utánna rögtön el is múlik neki, sokaknál így van.

2018. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a választ! A te kisfiadnak kellett végül műtét? A ti értéketek mekkorának számított?

Sajnos nem tudom mekkora. Más miatt voltam magzati mr-en, ott derült ki. Az ultrahangon nem látták eddig soha.

2018. máj. 24. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kellett még hál istennek műteni még, reméljük hogy nem is kell. Annyi hogy eleinte 6 hetente kellett vinni vizsgálatokra, most már csak 3 havonta. Multkor már maga a vesén lévő tágulat kisebb lett, de a vezetékben lévő nem változott.

A nőgyógyász akkor súlyosnak ítélte meg, mivel hirtelen nőtt meg, még genetikushoz is elküldött.

2018. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem azt mondták, mivel van most egy fontosabb dolog ennél, amit születése után orvosolni kell, ezért erre majd születése után térnek vissza.

2018. máj. 29. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!