Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom bukás nélkül hasra...

Nem tudom bukás nélkül hasra tenni a kislányomat. Ez mitől lehet? Valami enyhe fokú reflux lenne?

Figyelt kérdés
Nem szeret hason lenni, mert hasfájós vagy nem tudom miért, de a védőnő azt mondta mindenképp tegyem hasra minden nap egy kicsit, mert nem fog erősödni a fejbiccentő izma. Nos az a gondom, hogy akár hányszor hasra teszem legyen az akár 3 órával evés után rögtön bukik. Tény hogy nem annyira sokat, de utána nagyon sír. :( Megvigasztalom és újra hasra teszem akkor megint bukik. Ez lehet reflux??
2014. szept. 24. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mit eszik? Mennyi idős?


Ha tápszeres, akkor lehet sima túletetés is.

2014. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem is a bukás miatt sír, hanem a hason fekvés miatt, mert nem szereti? Az én lányom nagyon bukós volt, viszont ő csak hason szeretett lenni. Órákkal evés után is képes volt bukni. Ez még magában nem reflux, idővel kinövik.

Próbáld meg egyre több időre hasra tenni, először csak egy percre ha nagyon nem bírja, aztán egyre tovább. Hacsak nem bukja össze magát, elég megtörölgetni. Meg fogja tanulni, hogy tartsa a fejét, és akkor már élvezni fogja a dolgot.

2014. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tápszeres igen. Humana tápszert eszik. Igazából azért gondolok a refluxra, mert hasfájós és kb. minden etetés után csuklik olyannyira, hogy szinte kiesik a gyomra..:/ Most meg ez a bukás is bejött a képbe. Nem hiszem hogy túletetném. 5x eszik mindössze 24 óra leforgása alatt. 130ml-t ami szerintem nem sok egy lassan 2 hónaposnál.
2014. szept. 24. 11:17
 4/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen mint a kacsa a víz alá! :D

Kisbabáról beszélgetünk és a bukik azt jelenti hány.

2014. szept. 24. 11:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Másik tápszert nem akartok megpróbálni?


Az enyémis nagyon bukós, de nem sír tőle.


Hasra úgy teszem le, hogy hanyadt fektetem és leszorított kézre átfordítom. Kap cumit rögtön utána (illetve más nem kell neki), ettől lenyugodott, nem kepesztett és ha bukik, csak a feje alatt cserélek pelust, de nem veszem fel. Pár nap alatt megszokta.

2014. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez már a sokadik tápszer a hasfájás miatt. Speciális hasfájásra való tápszerekkel próbálkozunk. Nem tudom, de a gyerekorvos szerint az a reflux ha fogy a baba és sugárban hány kb.
2014. szept. 24. 11:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a reflux, de a miénk evés után mindent összebüfizik, néha sugárban is kinyomja a büfi a tápszert. Azt mondták, majd kinövi és ameddig nincs fogyás, nem gond.


Amióta eszik szilárdat is, azóta ez sokat javult valóban.


Hasaltatni azért jó, ha megszokja, mert a hasfájásra nagyon jó és a beszorult büfi álmában is ki tud jönni.

2014. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*mi a reflux ilyen pici babánál
2014. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A sírás szerintem azért van, mert nem szeret hason lenni. Bár nem értem minek kellene hasra tenni, nekünk a nagyobb egyáltalán nem volt hason, utálta, ha alváskor mégis ráfordítottuk és utána felébredt ordított nagyon, kérdeztük is a gyerekorvost, hogy nem baj-e, hogy nem akar hason lenni. Azt mondta, hogy ha nem akar nehogy hasra tegyük, minek akarjuk kínozni, ettől még ugyanúgy fog erősödni mindene és igaza volt, semmi baja nem lett tőle, hogy sosem volt hason, főleg miután már forgolódott nem is érdekelte a dolog. Úgyhogy szerintem nem kellene erőltetni a dolgot, de persze ez csak magánvélemény, főleg ha az én védőnőmből indulok ki, ő mindig olyan okosakat akar mondani, amire a doki majdhogy a "haját tépi". Szerinte a szülés után nekem 6 hétig márpedig véreznem kell :), az elsővel is kb 2 hétig véreztem, most a másodikkal is már múlik 1,5 hét után, akkor beparáztatott, de a doki megnyugtatott, hogy ez nem így van, inkább örüljek, hogy gyorsan regenerálódik a szervezetem.

De a babára visszatérve másodikkal már meg sem próbáljuk ezt a hasratevést, majd ha forgolódik úgyis arra kerül :)

2014. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És ha sűrítenéd egy kanál Sinlac-kal pl a tápszert? Azóta az egyém se bukja vissza, mióta belekeverek neki egy kanállal a tápszerébe. Előtte sugárban jött vissza.
2014. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!