Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13. hét nyaki redő 3,6mm....

13. hét nyaki redő 3,6mm. Kockázatbecslés Down-szindrómára 1:750. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kombinált Down-szindróma kockázatbecslés 1:750, a nyaki redő 3,6 mm-es mérete miatt a 13. héten.

A hCG és PAPP-P eredmény jó, orrcsont látható, de a nyaki redő vastag.

Hogyan tovább? Volt valaki hasonló helyzetben? Milyen tesztet lenne érdemes elvégeztetni? PrenaTest, NIFTY vagy TRISOMY?



2018. máj. 25. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Mindharom teszt 99 % ban biztos eredmenyt ad.

Ne aggodj elore, 1:750 es ez is csak durva becsles

2018. máj. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nálam 3.3mm vt és vt orrcsont. Én egyenesen nifty tesztet csinaltattam. Ez a teszt nézi a legtöbb mutációt. Szerencsére semmi probléma nem volt.
2018. máj. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kockazat a fiamnal ugyanennyi volt, mondjuk kisebb redovel, a lanyomnal meg rosszabb lett.

En megcsinatattam a Nifty- tesztet es tenyleg egeszseges lett mindketto.

2018. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi szerdan megyunk megnezetni, de ha megint rossz eredmeny jon ki szerintem megint elmegyek vert vetetni, biztos ami biztos alapon. A centezist kockazatosnak gondolom plane 2 kisgyerekkel. Es ezek a vertesztek megnyugtatoak.

Mindazonaltal szerintem ezek az aranyszamok kb olyasmi becslesek mint az idojaras..

Pont a lanyommal voltam korhazban amikor egy csajnak kiderult szules utan hogy down-koros a babaja. Iszonyuan sirt, eloszor azt hittem meghalt a baba de halistennek nem. Amugyis ok is voltak genetikan, szoval errol ennyit.

2018. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik jó. Kolléganőmnél 4 felett volt a tarkóredő és 1:25-höz a kombinált. Mindenki azt mondta, hogy beteg lesz. Amniocentézist csináltattak. Ma már 6 éves, teljesen egészséges.
2018. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bárcsak tudnám, hogy miért lettem lepontozva.... #2 voltam
2018. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Én hasznosnak találtam az első és második választ is, mégsem 100%. Valaki lepontozta.
2018. máj. 25. 09:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Az orvos lehetséges, hogy rögtön biopsziára küld. Nagyon jók a Nifty és a Prena tesztek, csak az egésszel az “idő” a baj. Nifty pl nekem 2 hét alatt lett meg és azt nem veszik diagnosztikus értékűnek (sem a Prenat, sem semmilyen vértesztet) egy esetleg abortuszhoz, úgyhogy ha neadjisten mondjuk a Nifty pozitív és csinálnak egy biopsziát, mivel akkor kötelező annak újabb 2-3 hét az ideje és akkor már 17-18 hetes az ember. Beszéld meg az orvosoddal, de én kapásból a biopsziát választanám.
2018. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 6nap alatt megjott a nifty eredmény.
2018. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok. Nekem is azt mondták, hogy annyi lesz, de több lett. Erre nem lehet építeni. Amúgy a saját “bevallásuk” szerint is 2 hét nagyjából.
2018. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!