Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2,2-es tsh-val lettem várandós...

Annta kérdése:

2,2-es tsh-val lettem várandós.7 hetesen 6-os a tsh-m. A T1 és T4 rendben. Lehet ennek a magas értéknek valami következménye?

Figyelt kérdés
Akik ismerik a pajzsmirigy alulműködést és van tapasztalatuk, történetük, nem légből kapott, reális szavaik a témában, kérem, írjanak!

2018. máj. 28. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet belőle baj, menj gyorsan endokrinológushoz, nekem pm túlműködésem volt, de a terhesség helyreállitotta.
2018. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kezelve akkor igen lehet belőle probléma. Endokrinológushoz menj el és ír majd fel gyógyszert ha pedig már szedsz akkor emel rajta és havonta vagy másfél havonta nézni kell a TSH szintet. Nekem véletlenül derült ki a pm alulműködés, majdnem 14-es volt a TSH. Baba előtt be lett állítva 3-ra de a terhesség alatt ugye folyamatosan ellenőrizve volt.Valamikor felugrott 4 körülire akkor emeltek az adagon, pont ma voltam a dokinál és most 0,33 ami jónak számít szóval kicsit csökkentett. 37hkm
2018. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak kezeletlenül. Minél hamarabb kérj rá gyógyszert, és akkor nem lesz gond!
2018. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt, annyi különbséggel, hogy 3,9 körül lettem terhes. T3, T4 nekem is rendben volt, így nem kellett gyógyszer, csak kontroll, szedtem a jódos kismamavitamint és terhesség végére visszament 2,5-re. A hormonok is befolyásolják, baj tuti nem lesz ha a t3, t4 rendben, de mindenképp kontrollálni kell. Nekem szülés után, szoptatás alatt szállt el nagyon, második baba előtt, meg a terhesség alatt gyógyszert kellett szednem, de miután minden hormonom visszaállt a pajzsmirigyem is oké lett, már nem kell gyógyszert szednem.
2018. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem autoimmun, ezért jódmentes kismama vitamint szedek.
2018. máj. 28. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:

A kezeletlen pm alulműködés vetélést és bajt okozhat a babánál. Elmennék én is a helyedben mindenképpen.


Nem kötözködésből kérdezem, hanem tényleg kérdezem, hogy miért szedsz jódmentes terhesvitamint? A 6-os TSH pm alulműködést jelent. Nekem túlműködésem van és azt mondták, hogy én a túlműködés miatt ne szedjek olyat, amibe jód van. Csak nem tudtam, hogy az alulműködésnél se szabad.

2018. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 felett volt a tsh-m és a T4 is teljesen el volt szállva. Minden alkalommal egyértelműen leolvasható volt a rémület a méregdrága endokrinológusom arcán, ő se hitte szerintem, hogy megmarad és tökéletesen értelmes gyerek lesz belőle, de az lett :)
2018. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok. Érdekesek ezek a hormon bajok. Nekem mérhetetlen volt a TSH-m olyan kevés volt, T3-om, T4 pedig nekem is elszállt. Ugyanakkor semmilyen tünetem nem volt. Nekem vakarta a doki a fejét, hogy hogyan lehetnek ilyen rosszak az értekeim úgy, hogy semmi, de semmi más tünetem nem is volt. Le is vett még egy cső vért, hogy biztos nem cserélték-e össze az előzőt valaki máséval, de nem. Szedem a gyógyszert és így a T3-om és T4 is tartományon belül van, TSM-m továbbra is mérhetetlenül alacsony, de mondta, hogy az nem baj.
2018. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként már csak azért sem vagy nagy bajban, mert a babának a pajzsmirigy hormonjaidra van szüksége; ami a T3, T4. A TSH agyalapi mirigy hormon, nem pajzsmirigy. A TSH jelentősége abban rejlik, hogy előbb száll el, mint ahogy azt a pajzsmirigy hormonok tennék; ezért valamennyivel előre jelzi a tényleges pajzsmirigy alul,- vagy túlműködést.

Nálad, a pajzsmirigy működése egyelőre rendben; ezért a babát most még nem érinti. Kezeletlenül azonban a magas TSH azt az infót küldi az agyból a pajzsmirigynek, hogy ne termeljen annyi pajzsmirigy hormont; így visszacsatolásként egyre kevesebb T3-at és T4-et fog termelni; amelyeknek a hiánya már okozhat a magzatnál agyi,- és értelmi problémákat (kreténizmus). De idáig nem 1-2 nap, de még csak nem is 1-2 hét az út...

2018. máj. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Különösen hálás vagyok a megnyugtató szavakért! Néhányan írták, hogy menjek orvoshoz. Nos, a számokat tőle tudom. 😄 Kezelve van az állapotom. Csak kissé megijedtem, hogy ilyen hamar (alig 2 hónap) ilyen mértékben elszállt a tsh értékem. Tegnap doki emelte a Letrox adagom, így mától már többet szedek. Még egyszer köszönöm mindenkinek, kiemelvén az utolsó válaszadót! 👍
2018. máj. 29. 05:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!