Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb az embrió mint kellene?

Kisebb az embrió mint kellene?

Figyelt kérdés
Tegnap ultrahangon az orvos megállapította, hogy a 7 hetes élő terhességnek felel meg a méretei alapján az embrió. Akárhogy számolom, legalább 8 hetesnek kellene lennie. Nem voltunk olyankor együtt, hogy 7 hét jöjjön ki. Egy hét eltérés a méretben bajt jelenthet? Esélytelen, hogy ennél később fogant.
2018. máj. 29. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem jeletn bajt.

Menszesz alapján nem lehet hogy 7 hét telt el?

2018. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, úgy már 9.

De ha később fogant volna, akkor meg a teszt nem lett volna olyan hamar pozitív.

2018. máj. 29. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha volt szívhang, akkor nincs miért aggódnod.
2018. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Olyan pici, simán elmérhetnek ilyenkor több millimétert. Nekem is volt már olyan h egyik napon 8+3 hetes terhességnek felelt meg, másnap 9+1-nek.

Ha volt szívverése, nincs miért aggódnod.

2018. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor nem pontos a korai meres, foleg ha csak egyszer meri le gyorsan az orvos. A nogyogyasz altal vegzett uh-nak altalaban nem is az a celja, hogy hajszal pontos legyen a meres, hanem azt nezi a doki, hogy mehen belul van-e terhesseg es van-e szivmukodes.

A merest gyorsan megcsinalja egyszer es kesz.

Amikor van jelentosege a milimetereknek (pl genetikai ultrahangon, vagy 12 hetesen tarkoredo meresnel), akkor epp ezert nem a nogyogyasz csinalja az uh-t gyorsban, hanem ultrahangos szakrendeslesen a szonografus, aki ezt csinalja folyamatosan, megvan hozza a kepzettsege es a rutinja. Legalabbis jo esetben.

Nekem pl mensi szerint 8 hetesen 2 naposan az orvos megmerte gyorsan, tobb, mint egy hettel kisebbnek tunt. Elegge megijedtem, mert negy vetelesem volt azelott es mindegyik lemaradassal kezdodott. Hiaba volt szivmukodes, nem nyugodtam meg, mert az maskor is volt, megis baj lett.

Epp emiatt tovabb kuldtek a szakrendelesre, ahol kifejezetten nogyogyaszati ultrahanggal foglalkozo szonografus vegezte a merest. Az embrio a koranak megfelelo meretu volt, egyaltalan nem volt lemaradas. Negyszer merte le a szonografus negy kulon kepallasban es igen precizen, 2 TIZEDmilimeteres elteres volt a legnagyobb es legkisebb mert ertek kozott. A negybol.

Szoval ezen ne izgasd magad, ez egyaltalan nem jelenti azt, hogy gond van.

2018. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igyekszem nem stresszelni.

Sajnos nekem is volt olyan terhesség ami nem sikerült a szívhang ellenére. Azóta született két gyerekem. Nálunk a 12. és 18. heti uh-t is a nőgyógyász csinálja.

Biztos minden rendben lesz. :)

2018. máj. 29. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta mi ott? Velem most ez a helyzet és aggódom.
2022. júl. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*volt
2022. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem láttam a hozzászólást. Sajnos elment a baba. Remélem veled minden rendben.
2022. dec. 7. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!!! Nekem is sajnos.😔

Most megyek majd tovább, mi az oka, mert ez a második volt...😔

Minden jót nektek!

2022. dec. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!