Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, hogy a stresszh...

Azt hallottam, hogy a stresszhormon felszabadulása a kismama szervezetében legalább annyira árthat a babának, mint a dohányzás vagy az alkohol. Ha folyamatosan rémálmaim vannak, akkor ennek hatására szintén felszabadulnak ezek a hormonok?

Figyelt kérdés
Nincsenek túl jó kilátásaim most hétvégére stressz-ügyben és nagyon félek, mert még csak a 34. hetet kezdtem meg ma. Beindulhat a túl sok stressz hatására a szülés?
2008. okt. 31. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 9 hónapból ötöt végig idegeskedtem! Nem lett semmi baja a babámnak, és még 1 héttel túl is hordtam.

Persze, nem jó, ha nagyon felhúzod magad, de sajnos van ilyen. Nem hinném hogy ezért beindul nálad a szülés.

Rémálmaim nekem is voltak, főleg az első terhességem alatt, de most a másodiknál is.

Próbálj meg minél többet pihenni, és kizárni a gondokat amennyire lehet:)

2008. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én az terhességem elejétől stresszelek, sajnos nem telt nyugodtan a terhességem, de a babám ennek ellenére jól érzi magát, még bent van. Próbálj meg most már tényleg csak rá koncentrálni, hamarosan kint lesz, és én úgy tudom, hogy kint jobban megszenvedjük, ha stresszelünk, mint amikor még bent van, mert teljesen átveszi a hangulatunkat. Tudom, hogy könnyebb mondani, mint megvalósítani, azért próbálkozni kell. Boldog babavárást! 36 hetes kismama.
2008. okt. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az álmot nem tudod befolyásolni,az nem árt szerintem. Napközben próbálj ne stresszelni, mert kihat a babóra.

De azért a szülés nem fog tőle megindulni.

Én is 34 hetes vagyok.

2008. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató válaszokat! Csak a holnapot éljem túl rossz következmények nélkül! :)))
2008. okt. 31. 07:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én épp tegnap vettem át a várandós csomagomat és volt benne egy rakás prospektus. Többek között szó volt erről is. Azt írták, hogy stressz hatására a hormonok bekerülnek a véráramlatba, amiből a kicsi is kap, de korántsem ártalmas neki. Észleli a jobban dobogó szívverésedet is, így tudja, hogy valami nem stimmel. Ilyenkor simogasd meg, beszélj hozzá, nyugtasd meg, hogy nincs semmi baj. Amúgy azt írták, hogy az ilyen helyzetekből is tanul a kicsi. Ha te meg tudsz nyugodni, ő is megtanulja, hogy a későbbiekben hogy kell szép lassan, de megnyugodnia.

Szóval, ártalmasnak nem ártalmas rá nézve.

2008. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hát sajnos nem ment zökkenőmentesen a szombat, így vasárnap a kórházban kötöttünk ki... De szerencsére a babának nincs semmi baja, az alhasi fájdalmak csak azért voltak, mert hirtelen nagyot nőtt a pocim és a császármetszés hege kicsit húzódott. A hányások meg a stressz miatt voltak, a dokim szerint nincsenek koraszülésre utaló jelek. :)
2008. nov. 4. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!