Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomás probléma (? ),...

Vérnyomás probléma (? ), valaki hozzá tud szólni valamit?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam dokinál, mértek vérnyomást, beírták a kiskönyvbe, de nem mondtak rá semmit, csak visszaadták, itthon néztem csak rá. 137/60. Nem túl magas a szisztolés ahhoz képest, hogy a diasztolés meg ilyen alacsony?


Tudom, kérdezzem a dokit, majd meg fogom kérdezni, csak addig is hátha valaki ért hozzá picit. Az előző hónapban pl 127/72 volt.


20hkm



2018. máj. 31. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Határeset. Figyelj rá, méregesd, ha van rá lehetőséged. 1 mérés amúgy se mérés, lehet kiugró akármitől, de ha elkezdesz 140 felett mérni, akkor menj vissza.

Ha mindkét érték megfelelő tartományban van (nálad abban van) akkor az mindegy, hogy az egyik a felső határt, a másik az alsó határt közelíti. Gond akkor lenne, ha az egyik folyamatosan túllépi a felső határt. Vagyis nincs vége a világnak akkor sem, csak gyógyszerrel megfelelő szinten kell a vérnyomást tartani.

2018. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az a hkm? A 137 picit magas, a 127 az normális. Amúgy nekem dokinál mindig magas, otthon csak ha valamiért felhúzom magam.
2018. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem mondtak semmit, mert nem jelent semmit, a vérnyomás állandóan változik, ha egy perc múlva újra méri, valószínűleg megint 120/80 körül lett volna. Tartósan 140/90 felett kell aggódni.
2018. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 hkm = hetes kismama
2018. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogadd el #3 válaszát. Az aktuális vérnyomás értékét számos körülmény befolyásolja (fehérköpeny szindróma, időjárási front, extrém külső hőmérséklet stb.), várandósan a csökkent hematokrit miatt az oxigénellátosságot némileg a vérnyomás növelésével is tudja ellensúlyozni a szervezet.
2018. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!