Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennétek a sima nődokihoz...

Elmennétek a sima nődokihoz vagy inkább már a fogadott orvosnál csinálnátok a 20 hetes uht?

Figyelt kérdés

Ugye van ez a második genetikai uh.

Valószínű most választok fogadott orvost.

Vasárnap leszek 20 hetes.

És ugye akkor már hozzá mennék.

De a sima nődokim is vár méghozzá 20 hetesen akar láni.

Mi legyen?

Vasárnap leszek 20 hetes.


2018. jún. 1. 11:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Fogadott doki meg lehet csak 2 hét múlva tud fogadni.
2018. jún. 1. 11:18
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai vizsgálatoknal megvan, hogy melyik héttől melyik hétig kell megtörténnie.Valami oka csak van neki.Nekem pld genetikai vizsgálatot nem is csinált a fogadott orvosom, hanem másik helyre küldött ahol precízebb volt a gép.Elmennek ahhoz az orvoshoz aki vár,a fogadotthoz meg már mennék az eredményekkel.
2018. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 VeDi84 ***** válasza:
Minek jársz ahhoz, akinél nem szeretnél szülni? Nyilván érdemes ahhoz menni a 20 hetesre, akinél szülni fogsz (ha csinál genetikai vizsgálatot). Ha meg amúgy sem férsz bele időben nála, akkor meg tök mindegy, máshoz kell menni. Vagy választhatod azt is, hogy egy teljesen kívülálló helyre mész (pl. Istenhegyi és társai).
2018. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nodokim nem vallal mar szulest.
2018. jún. 1. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a genetikai uh.ot megfelelő képesítésű szakorvos végezte a kórházban, egy normalis uh készüléken! Veszprémben 2 ilyen doki van! Nem tudom, hogy nálatok, hogy van, de szerintem egy genetikai uh.hoz kellenek a tapasztalt szemek!
2018. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leendő fogadott orvosod csinál genetikai ultrahangot, akkor én már hozzá mennék mindenképpen. De ha csak két hét múlva tud fogadni, akkor már kicsúszol az időből szerintem...Úgyhogy mindenképpen keress egy helyet, ahol még a következő héten megcsinálják a vizsgálatot, különben nem lesznek értelmezhetőek megfelelően a méretek.

Én a sima nőgyógyászomhoz már nem hiszem, hogy mennék. Mondjuk ha sztk-ban rendel, akkor lehet, hogy még felkeresném, de nem igazán látom értelmét, ha úgyis másnál szeretnél szülni.

2018. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-s vagyok! Az én dokim sem vállalt szülést, ügyeletesnél szültem! Szülésznőt akartunk fogadni, de róla meg lecsúsztunk, kesőn kerestem fel... a 30.heten...De én nem bántam meg... nagyon jó csapat volt! Az ügyeletes doki is, nagyon normalis, es figyelmes volt! Úgy osszevarrta a gátat, hogy a 3. Napon mar simán kenyelmesen ültem!


Szóval ezen ne görcsölj! Én is azt ajánlom amit az egyik előtten szóló javasolt, hogy oda már csak eredményekkel mennék!:)

2018. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként még ma járj utána, hogy melyikük csinál egyáltalán genetikai uh-t. (Ezt a két genetikai uh-t kifejezetten szonográfusok csinálják, nekem anno, mikor a Rókusba próbáltam rá időpontot kérni, pl. mondták, hogy egy orvos csinálja ezt az egész kórházban, de ő több hétig nem lesz, így magánba menjek.) És magánban sem az ottani nőgyógyász csinálta, hanem egy szonográfus hölgy, és az orvost csak akkor hívja be, ha valami normálistól eltérőt talál, hogy nézzen rá az orvos is. (Nálam ez volt a helyzet, azért tudom.) De mondom, alapvetően nem egy nőgyógyászhoz kaptam időpontot a genetikai ultrahangra. (Ettől még nyilván van nőgyógyász, aki rendelkezik ilyen szakvizsgával, tehát nem azt mondom, hogy nincs átfedés, csak annyi a lényeg, hogy nem minden nőgyógyász csinál genetikai uh-t is. :) )


No, és amint kiderült, hogy egyáltalán a két orvos közül valamelyik csinál-e genetikai uh-t, akkor minél hamarabb menj, ha nem, konkrétan genetikai (!) uh-ra kérj időpontot lehetőleg a hét elejére, mert ezt a vizsgálatot később már nem lehet megcsinálni. (Mármint persze meglehet, de nincs értelme, mert tök mások lesznek a "várt" adatok.)

Én a Mátyásföldi klinikán voltam 12. heti genetikai ultrahangon, mert mint említettem, a kórházba nem kaptam időpontot. Azt tudom ajánlani, alapos volt teljesen, és még a nem jó hírekkel sem az ijesztgetés volt a céljuk, csak a korrekt, pontos informálás. Elégedett voltam velük teljesen, 20e Ft volt a vizsgálat.

2018. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!