Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Örk kérdés? Magán orvos vagy...

Örk kérdés? Magán orvos vagy sima szakrendelés? Terhesgondozásra fogadott doki vagy nem? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Én a magán orvos mellett döntöttem az első vizsgálatnál sima szakrendelésre mentem.

Az orvos bunkó és hanyag volt(Dr. Nemes Kecskemét) annyit mondott,hogy igen terhes viszont látásra és a kezembe nyomott egy papírt és arról tudtam meg hogy a magzat méhen belül van hány mm stb... a papír alján pedig fel tüntetve,hogy javaslat terhes gondozás.

Hát így első terhességnél elég meg rázó volt mivel semmi tapasztalatom nem volt így még az nap kértem idő pontot magán dokihoz aki segített,hogy mi után mi következik stb...

Egyébként mikor megyek a kötelező kórházi tehesgondozásra ott mindig megkérdezik,hogy ki a választott orvos. nem tudom mi alapon...


Attól,hogy magán dokihoz járok mélyégesen felháborít ez a rendszer hiszen valamikor ők ha jól tudom esküt tettek hogy ellátják a betegeket önzetlenül... hát nem nagyon gyakorolják a fogadalmukat

2012. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kicsit össze vagyok zavarodva ilyen téren.


Egyrészt azt gondolom a szakrendelésen is el kell látniuk a feladatukat, másrészt pedig ott nem alakul ki bensőséges viszony.


A magándoki rengeteg pénz, nekünk 2 fizetés albérlet nem telne rá 10-15 ezernél több havonta így nem tudom mit csináljak.


Mennyi egy magán orvos?Egyáltalán van valakinek pozitiv tapasztalata a szakrendelésekröl?

2012. szept. 16. 21:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk nem volt pénzünk magánra, így kénytelen voltam sztk-ba menni. Rosszabbra számítottam, a sok rossz vélemény alapján, de ahhoz képest pozitívan csalódtam. Doki mindig adott időpontot, volt h nem havonta csak 2 havonta kellett megjelennem, de pl. a vérvizsgálatnál is nálunk (Bp, 4. kerület) Úgy van, h a kismamák mehetnek külön, nem kell rengeteg embert végigvárni, így viszonylag gyorsan le lehet tudni. Ami rossz az sztk-ban, h abszolúte futószalag, és volt h 2 órát vártam.

Ami a magán előnye, h végig kedves, figyelmes a doki (gondolom ez érdeke is), nem kell sokat várni, helyben van az uh....de ez alkalmanként (havonta) 10-15 ezer+ a szülés ugyebár....

Én mindkétszer ügyeletes dokinál szültem egyébként. 30 ezret tudtunk adni.

2012. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sima szakrendelésen is ki lehet fogni normálisat. Nekem eszembe sem jutna fizetni olyanért, amiért már egyszer fizettem: tb. A magándoki még jó, hogy kinyalja a kismama fenekét annyi pénzért. Nekem nem hiányzik a bensőséges viszony sem a figyelem.
2012. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Debrecenben élek.
2012. szept. 16. 21:16
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem 6000 ft egy rendelés. havonta járok a 12 hét után kerestem fel. a szülésre annyit kap amennyit szánunk. illetve nem is mond előre összeget. mindig figyelmes, én eljárok sztk-s rendelésre is, mert máshol lakom, plusz pecsétet is ott kapom stb. de mindig ő vizsgál meg a klinikán. kétszer költöztem terhesség során sok dokival találkoztam, de utálom őket, futószalag, nem érnek rá, hogy elmondjam mi is éppen a bajom, és ezt a képembe is mondták..
2012. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én mindkettőhöz járok,az sztk-s dokihoz muszáj a pecsétek,beutalók miatt.Rühellem gyűlölök oda járni.Ha Uh-van 2 órával hamarabb kell menni,hogy bejussak.Kb mindig az elsők között vagyok aki odamegy,de a többi cigány.Éééés betolonganak előttem egymás után.Hiába állok az ajtóhoz,mondom hogy én jönnék már rég óta adják egymás kezébe a kilincset majd fellöknek. :( A doki azt mondta a 2.uh-nál hogy nem tudja hogy él vagy sem( nem találta az embriót). :( Nem foglalkoztak azzal sem hogy véreztem.

A magándokinál nincsenek cigányok.Nem kell sokat várni,időpont van,persze ott is van némi csúszás.Szól a zene,kényelmes a váró,tiszta wc.Nagyon rendes,nagyon odafigyel,mindent elmagyaráz,foglalkozott a vérzéssel is,írt fel gyógyszert a hüvelygyulladásra is ír fel mindig.6 ezret fizettem egy alkalomért,de kb havi egyszer kell elmenni.Mondjuk volt hogy kéthetente egyszer mert bevérzésem volt.Szerencsére már nincs.

Nekem ezek a tapasztalataim velük.

Hol fogsz szülni a klinikán vagy a kenézybe ?

2012. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát most kellene orvost választanom (nem vagyok még terhes) egyszerüen csak előre gondolkodok, ráadásul állitolag PCOm van amit kezelnem is kellene illetve kellene egy méhnyakrák szürés és akkor már előre választanék.... :) buta vagyok lehet de ez nekem fontos
2012. szept. 16. 21:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy buta!Jól teszed!Sok szerencsét!
2012. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem van magánorvosom.A rákszűréskor azért jó, mert 2 nap múlva van eredmény, nem pedig egy hónap múlva.Sokféle eszköze van, így kevésbé kellemetlen a vizsgálat.Az én orvosomnál 8000 ft egy vizsgálat.A kötelező Uh-ra mindig a klinikára kell mennem, tehát ott nem kell fizetnem (ill. saját belátásom szerint adok neki), ha panaszom van, időpontot kérek.A terhességem eleje nem volt zökkenőmentes, akkor voltam nála 5ször.

Az sztk-ban az én körzeti orvosom kicsit sem szimpatikus nekem, nem is engedtem, hogy megvizsgáljon.Nekem annyira fontos az ilyesmi, hogy szerintem el is sírnám magam, ha ő vizsgálgatna.Szóval szerintem, ha megteheted, mindenképpen jó, ha van fogadott orvosod.


31 hkm

2012. szept. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!