Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

1, max 2 mp-ig tartó erős szúró fájdalom a méhben 19 hetesen - tapasztaltatok ilyet?

19 hetes kismama vagyok, első gyermekem lesz, nem tudom, hogy mely fájdalom számít normálisnak, és mikor kéne "lépni". Most az elmúlt másfél órában többször is volt 1-2 mp-ig tartó erős nyilalló fájdalom egészen lent, középen. (Nem a hüvelybemenethez sugárzó, korábban volt olyan is, hanem ott érzem, ahol a baba van.) Kb. egy hete érzem a baba mozgását amúgy, ma de. is mozgott, úgyhogy nem azon izgulok, hogy ne lenne szívhangja, csak hogy ez a erős nyilalló fájdalom mennyire normális? Nem görcsszerű, amint elmúlik az az 1-2 mp, semmmi fájdalmat nem érzek, csak arra az egy-két mp-re, de már vagy 8x megismétlődött. (Amúgy egész nap fekszem, mert közben torokgyulladásom van, lázam nincs, de szóval nyugalmi állapotban érzem ezeket a fájdalmakat.) Volt másnak is ilyen ebben az időszakban? Mi lett végül, mi okozta ezt?

Köszönöm!

2018. jún. 2. 16:31  Privát üzenet  

A válaszok
szia! én is 19 hetes vagyok,ilyet tapasztaltam a 15.héten,és ma ;) amikor pitit megfeszült a hasizmom (épp le akartam feküdi,vagy fekve megfordulni). olyan érzés volt mindta valaki kést szurna a hasamba. ez rögtön elmulik ahogy visszafekszem.gondolom,pont ott van a baba (ikres vagyok),és ezért lehet talán... de eddig még minden ok :) te is ilyesmi érzésre gondolsz?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. jún. 2. 17:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, szerintem olyan, ilyen 1 mp-es "késszúrás" a hasam alsó felén. Kb. egy másfél órája vettem be magne B6-ot, azóta is érzek pár percenként ugyanilyen rövid szurkálást, de nem olyan "megpattanok a fájdalomtól" kategória már, hanem picit tompább, gondolom a magne B6 miatt.

# 2/7Időpont 2018. jún. 2. 17:28 Privát üzenet
igen,én is kiáltottam egy picit-fájt is,meg megijed az embert,mert váratlanul jön. szerintem pont ott van a baba ilyenkor,és kevés a hely.. fogalmam sincs. én is fel akartam tenni ma egy ilyen kérdést,de látom ezzel nem vagyok egyedül. :) azóta is mozgolodnak,ugyhogy minden rendben.nálad is biztos :)

# 3/7Időpont 2018. jún. 2. 18:26 Privát üzenet
Meg szerintem nőnek, nyúlnak odabent a dolgok

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. jún. 2. 19:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Legyen igazad. :) Nekem délután (tegnap) még folytatódott ez egy ideig, aztán estére elmúlt. Szerdára amúgy is van időpontom ultrahangra, ha addig ez nem jön elő újra, igyekszem nem idegesíteni magam rajta, reméljük a legjobbakat.

# 5/7Időpont 2018. jún. 3. 16:49 Privát üzenet
és? minden rendben..?

# 6/7Időpont 2018. jún. 6. 10:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, hála Istennek :) Arra az orvos nem válaszolt, hogy mitől van, sőt arra sem, hogy ez a fajta fájdalom jelent-e gondot, de pont voltam ultrahangon, mert akkorra volt időpontom, és ott rendben találták a babánál a dolgokat.

# 7/7Időpont 2018. jún. 11. 11:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bajt jelez, ha csipkedő, szúró fájdalmat érzek az alhasamban?
Szúró fájdalom a petefészeknél, normális?
8 hetesen bal oldali alhasi szuro fájdalom normális?
Has jobb oldalán nem folyamatos szúró/tompa fájdalom mitől lehet?
Petefészek vagy méh fájdalma felálláskor koraterhesen?
Szúró, nyillaló fájdalom a méhszájnál a tizenkettedik hétben normális?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!