Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen van esélyem munkát...

Terhesen van esélyem munkát találni?

Figyelt kérdés
Eddig szakácsként(pályakezdő) dolgoztam (szakmám szerint is az vagyok) 2 hónapja +pár napja dolgoztam épp a cégnél(próbaidő), amikor megtudtuk párommal a nagy(on rossz) hírt, 7 tesztem is pozitív lett. Másnap elég feszülten mentem be munkahelyemre, egy ottani barátnőm meg is kérdezte mi a baj, majd amikor elmondtam, ő egyszerre tovább adta a főnöknek. 1.-én járt volna le a próbaidőm, viszont 05.31.-én felmondattak nekem, indoklás nélkül. Ma voltam orvosnál aki megerősítette hogy 2 hónapos terhes lehetek. Az lenne a kérdésem hogy így van esélyem munkát találni? Előre is köszönöm

2018. jún. 4. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Esélytelen... Senki nem fog egy ismeretlen, random, terhes nő után 3 vagy még több éven át fizetni csupa jószívűségből
2018. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem valószínű. Illetve amíg nem látszik a hasadon (jó eséllyel még jó pár hétig), éppen felvehetnének máshová, de nem valószínű, hogy rögtön próbaidő nélkül aláírnának veled határozott idejű szerződést, és ha most fel is vesznek, jó eséllyel nem hosszabbítanák meg a szerződést, ha már nagy pocakkal vagy. (És ebben az időszakban ugye - bár terhes vagy - nincs felmondási tilalom, mert a próbaidő a kismamáknak is próbaidő, illetve a határozott idejű szerződések is attól még határozott időre szólnak.)


Tudom, hogy utólag ez már nem tanács, és talán bosszantó is, hogy írom, ne haragudj, de marha nagy hülyeség volt, hogy a barátnőd továbbadta ezt a hírt a főnöködnek. Már csak azért is, mert a nők többsége teljesen érthetően azért is tartja meg magának (vagy szűk körnek) a babahírt, mert a várandósságok 20-25%-a elhal az első trimeszterben. Tehát - és most direkt nem megyek bele abba, hogy kinek jó, kinek rossz hír egy baba megfoganása, minden esetre nem szerencsés dolog, ha idő előtt tud róla mindenki.

2018. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de ha ez rossz hír akkor miért tartjátok meg a babát? Amúgy itt olvastam valahol, hasonló ok miatt, hogy közfogalalkoztatottnak felvesznek várandós nőt is.
2018. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem maga a baba a rossz hír, hanem az időzítés. Persze ez főleg a mi sarunk..
2018. jún. 4. 16:15
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos esélyed sincs.


A barátnőt meg úgy kiosztottam volna, hogy többé biztos nem lennénk barátnők. Bár eleve nem voltatok azok, hiszen ilyennel nem szaladunk rögtön a főnökhöz.

2018. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért remelem ezt a kedves baratnod visszakapja... Szép kis mentalitás... sajnos tényleg kb esélytelen h munkát találj viszont, amennyit voltál munkában annyi időre el mehetsz tp-re. Így kicsit jobb lesz talán az alapod, de ezt kérdezd inkább a gyeses topicban. Több bérszámfejtésnél is van arra..
2018. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Persze. 2 hónapos vagy.Ha Talalsz gyorsan egy másikat, 20-22.hétig úgyse látszik a terhesség, addig meg átvesznek próbaidőről az ugyis 3 honap. Nyilván ne mondd meg sehol h babát vársz :)
2018. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
A magyar törvények szerint az interjún és a próbaidőn sem vagy köteles elmondani, hogy babát vársz.
2018. jún. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Érdemes próbálkozni, most nem fontos, hogy pont a szakmádban.Sok helyen keresnek munkaerőt, amíg nem látszik rajtad,símán elhelyezkedhetsz.
2018. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Ja persze biztassuk arra, hogy verje át a másikat, játssza el, hogy minden szuper, majd ha lejárt a próbaidő, akkor szépen nyögje be, hogy “Ja amúgy terhes vagyok, akkor én most 3 évre lelépnék”....

Ez ritka gerinctelen egy dolog. A munkahely meg fizessen csak szépen utána évekig, úgy h neki már a legelejétől feltett szándéka h nehány hónapig eldolgozgat, legalább addig míg a próbaidő lejár, aztán szépen lelep babazni. Terhesen tök erthetoen nem akarják felvenni az embert, ez van, a minimum lenne h direkt nem húzzuk le a másikat évekre, csak mert én terhes vagyok. Ez mindenkinek a magánügye...!

De arra azért készülj, hogyha aljas módon atverve sikerül magad valahova felvetetned, jó eséllyel meg fog latszódni már a hasadon h terhes vagy még mielőtt lejárna a próbaidőd és akkor bizony repülni fogsz...hozzateszem, teljesen jogosan!

2018. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!