Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mutatja ki a terhességi...

Mikor mutatja ki a terhességi teszt leghamarabb, ha sikerült megtermékenyülni? Mindenképp meg kell várni a menstruáció kimaradásának 1. napját? Hány nap a beágyazódás?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

A beágyazódás a megtermékenyüléstől számítva 7.-14.napig tart, tehát kb. a menzeszig, ezért mutatja ki a legtöbb teszt csak a nemvárt első napján, vagy még akkor se mert akkor kezd el termelődni a hcg amit a teszt kimutathat.

2008. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Mi öt hónapig próbálkoztunk, míg összejött és én csak egyszer voltam olyan bátor, hogy mensi előtt teszteljek...

Ha minden a nagykönyv szerint megy, akkor 28 napos ciklus esetében a 3. hét végén megtörténik a beágyazódás és akkor kezd el a hcg hormon termelődni. Viszont ez nem mindenkinél egyforma: van akinek tovább tart a beágyazódás, vagy egy-két napot eleve csúszhat a peteérés, van akinek egyből intenzíven kezd el termelődni a hcg, van akinek lassabban. Éppen ezért tény, hogy sok olyanról hallok, akinek már mensi előtt egy-két nappal pozitív volt a teszt, de nem egy-két olyan történet is van, hogy az elmaradt mensi utáni napokban is még mindig negatívat tesztelt.

Lehet, hogy én voltam gyáva nyuszi, de én összesen egyszer teszteltem a nemvárt mensi előtti napon a férjem unszolására, méghozzá az első hónapban, amikor próbálkoztunk. Negatív lett. Mi akkorát csalódtunk (merthogy biztosak voltunk benne, hogy nekünk elsőre összejön), hogy én két napig bőgtem, a párom is frusztrált volt és csendes, főleg következő reggelre volt csend és hullaszag, amikor megjött, merthogy a negatív teszt után a csalódás ellenére még bennünk volt, hogy hátha csak korán teszteltünk...

Szóval nem kell mindenképpen megvárni az elmaradt mensi első napját, de ha nem akarsz magadnak kellemetlen napokat okozni, akkor érdemesebb megvárni. Ha negatív lesz, akkor csak a hangulatod is negatív lesz, ugyanakkor meg úgysem hiszed el, csak nyugtatni fogod magad azzal, amivel mi is nyugtattuk.

Sok sikert!

2008. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
En vagyok ra az egyik elo pelda, hogy van olyan ember, akinel nem vart menses elso napja elott mar kimutatta a teszt a terhesseget. Okt. 11-en fogant a baba es mar kb. 12nappal ra, a ciklus 24. vagy max. 25.napjan kimutatta. A csik pedig halvanyabb volt, mint a kontrollcsik, DE nem olyan nagyon halvany, hogy ne lehessen siman mindenfele hunyorgas, meg erolkodes nelkul latni. :D Ma vagyok a 32.napon, es igy tegnap volt egy hete, hogy ketcsikos lett a tesztem. :D
2008. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ketteske ***** válasza:
96%
Nekem a nemvárt menses napján még negativ volt a tesztem, és csak rá 3 napra lett pozitiv. Ez a hcg termeléstöl is függ.
2008. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az egyik terhességi teszt (ami állítólag már a beágyazódás utáni 3 napos terhességet is kimutatja) leírása azt mondta, hogy a beágyazódás 3-4 nap... Most akkor 7 vagy 3-4 ?
2008. nov. 3. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A beágyazódás utáni 3.napon elvileg már akkora a hcg tartalom a szervezetben hogy ki kéne mutatnia a tesztnek, de ez egyén függő, mert van akinek (főleg ha a tüszőrepedés ciklus vége felé volt és nem a közepén) későbbre tolódik, tehát van akinek csak az elmaradt menzesz után 1 hétre mutatja ki, de van olyan eset is hogy már az elmaradt menzesz első napján, sőt még hamarabb pozitív, attól függ mikor volt a megtermékenyülés.
2008. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A második (értelmetlenül lepontozott válaszoló vagyok): 7 nap. Ha valóban három napot írtak a megtermékenyülés és a beágyazódás közötti időre a teszt leírásában, akkor az csak egy gusztustalan reklámfogás a részükről, amivel csak hatalmas csalódást és felesleges pénzkidobást okoznak annak, aki valóban elhiszi, hogy aktus, jobb esetben peteérés és megtermékenyülés után már van értelme tesztelni.

Ha rákeresel google-ban, akkor nagyon sok helyen megtalálod ezt tudományosan leírva, például itt már az első mondatban benne van:

[link]

itt pedig kb a cikk közepén, de az egészet érdemes elolvasni, mert nagyjából arról szól, amit te kérdeztél, illetve amit leírtam korábban (bár lehet, hogy a cikk írója is hozzám hasonlóan téved):

[link]

(Egyébként ne haragudj, nem rád vagyok mérges, csak kicsit groteszknek tartom, hogy amikor kifordíthatatlan és megcáfolhatatlan orvosi tényt ír le az ember, akkor is lepontozzák.)

2008. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
54%

szia! Kimaradt a havi menstruáciom! Párommal már 1 éve próbálkozunk h legyen babánk eddig még soha nem maradt ki a havi vérzésem! Csináltam egy tesztet és negativ lett!

22 éves vagyok és eddig mindig napra pontosan megjött!

Attól h a teszt negativ lett lehetek még terhes?

2009. aug. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
24%
én csütörtökön voltam együtt a barátommal és belém élvezett és ma megszeretném csinálni a tesztet!Érdemes-e?
2011. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolso valaszolonak:

Nem erdemes, felejtsd el. Tuti negativ lenne egyenlore.

Az aktus utan 7-10 nappal agyazodik be a megtermekenyult petesejt (felteve, hogy megtermekenyult), akkor kezdodik el a hcg hormon termelodese, amire a terhessegi teszt reagalhat es pozitiv lehet.

Minimum harom nap kell ahhoz, hogy kimutathato eredmeny termelodjon altalaban.

Szoval minimum csutortokhoz kepest varnek 13 napot a teszt elvegzeseig es meg az sem biztos, hogy valos eredmenyt mutat. Inkabb varj 15ot csutortokhoz kepest es akkor tesztelj.

Ugy sem tudsz mar mit tenni, ez van.

Nem okoskodni akarok, de ha azert izgulsz, mert nem akarsz babat, akkor inkabb menni kellett volna 72 oras tablettaert, sot, meg ma is mehetnel, mert csutortok ota meg csak ket nap telt el.

2011. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!