Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi viszketés, terhessé...

Terhességi viszketés, terhességi kiütés kinek mitől múlt el?

Figyelt kérdés
Nekem először a terhességi csíkoknál kezdődött, aztán pár nap alatt tovább terjedt az egész testemre, iszonyatosan viszket.
2010. jún. 16. 09:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a csíkokban kezdődött és terjedt a végtagokra, most csak a hasamon, az arcomon és a talpamon nincs. Ez a 37. héttől van, de nekem a 3. hónaptól kezdve a nyakam és a vállaim végig pattanásszerű kiütésekkel vannak tele, és a hátam ekcémás. A pattanásokkal és ekcémával nem tudtam mit kezdeni (nem múlnak el, 40 fokos forró nyár van). A terhességi kiütésre próbáltam először az ekcéma krémet (patikában kevert szteroidos), körömvirág krémet, sima nivea krémet, ecetes lemosást, szódabikarbónás lemosást, majd hidrofil fürdőkrémet fürdéshez, és utána testápolóként is. Egyik sem használt, illetve addig csak ameddig nem kezdtem viszketni, általában éjjel, amint elaludtam. És onnantól kezdve alvás nem volt, akármit csinálhattam. A cink-rázó viszont bejött, igaz, eltartott egy darabig, míg mindenhol bekentem magam, ahol kiütésem van, de szépen lehűtött fürdés után, mert a meleg víz szinte égetett. És nem mondom, hogy nem viszkettem, de olyan elenyésző mértékben, hogy azt még meg lehetett állni, a többi szerhez képest nagyon is jól hatott, és tudtam aludni.
2012. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!