Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik hüvelyi progeszteronpótlá...

Akik hüvelyi progeszteronpótlást kaptak (pl. Utrogestan), azoknak erősebb lett a hányingerük, illetve többet hánytak a többi terhességükhöz, illetve a pótlás megkezdése előtti időszakhoz képest?

Figyelt kérdés

Első 3 terhességem alatt ritkán émelyegtem és csak néhány alkalommal hánytam. Mikor a kisfiamat vártam az 5. héttől Utrogestant kaptam barnázgatás miatt, a 7. héttől már hüvelyen keresztül, mert nagyon szédültem és émelyegtem a szájon át szedhetőtől, félt a doki, hogy kihányom és hogy beájulok a metró alá (elvileg ha vaginálisan alkalmazzák, akkor nem okoz szédelgést). Szóval a 8. héttől kezdtem nagyon émelyegni, aztán naponta 8-10 alkalommal hánytam, de a kórházat megúsztam, ügyeletről mindig hazaküldtek. A 12. héttől már csökkenthettem a napi 3x2 Utrot, akkor kezdtem ritkulni a hányások és kb. a 15. hétre el is múlt az émelygés is. Most ismét babát várok, napi 3x1 Utrogestan hüvelybe a 6. héttől és a 7. héttől kezdődött a hányós dolog. Jelenleg a 11. hét végénél járok és napi 2-3 alkalommal hányok, minden fogmosási kísérletem szörnyű okádásba (elnézést kérek mindenkitől a csúnya kifejezésért, ami velem történik, arra a hányás enyhe kifejezés) torkollik.


Utánanéztem a terhesség alatti hányásnak és azt találtam, hogy aki kislányt vár, illetve a fiatalabb anyák hajlamosabbak inkább az émelygésre és hányásra, az idősebb és kisfiút váró kismamák nem annyira, illetve azzal is van összefüggés, ha az új babának más az apja (mind az öt a férjemtől van, nálunk ez sem játszik). Mivel 4. és jelenlegi 5. terhességemnél már 30 fölött jártak/járok, illetve legutóbb kisfiút szültem csak a progeszteron pótlás az, ami miatt ennyit hányhatok.


Tudom, a legtöbb kismamát marhára nem érdekli, hogy miért hány, de én ilyen vagyok. Állítólag annál erősebb a terhesség és annál kisebb a vetélés valószínűsége minél erősebb a hányinger, de ha a külsőleg bevitt progeszteron miatt "mesterségesen" van hányás és közben a baba nincs jól... :(


Bocsánat, nagyon hosszú lettem, röviden az érdekelne, hogy aki hüvelyi úton kapott progi pótlást, az is többet hányt ahhoz képest, mint amikor nem kapott?



2018. jún. 14. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, többet hánytam. És a baba is jól volt. Most másfél éves. :)
2018. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
30 vagyok, kisfiú van a pocakban és egyáltalán nem hánytam terhesség alatt. Az első 12 hétben Utrogestan-t írt fel a doki barnázás miatt, hüvelyen keresztül kellett használnom de én nem voltam egyáltalán rosszul tőle. 39hkm
2018. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En mindket terhessegnel kaptam progi potlast, ettol fuggetlenul elsonel kutya bajom nem volt masodiknal vegigszenvedtem
2018. jún. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kaptam progipótlást sosem, elsőre lett egy missed abom, ott nem hánytam, alig volt tünetem. Másodikból született egy egészséges kislány, ott az első 14 hetet végigszenvedtem, kegyetlen szarul voltam, hányni a 9. héttől kezdtem. Most a harmadik terhességem 9 hetes, nemét így még nem tudom, de már a 7. héttől megy a hányás. Pont, mint anno a lányomnál, van néhány jobb napom, kezdenék némi életkedvet gyűjteni, aztán megint visszaesek. Elsőnél 25 éves voltam, másodiknál 26, most 30, mindegyik a férjemtől volt/van.

Viszont van egy barátnőm, ő 23 évesen lett terhes, kapott progipótlást barnázás miatt. Ő még csak nem is émelygett sosem. Fia született egyébként. Nem hiszem amúgy, hogy van erre normális magyarázat, pechesek vagyunk :( bár érdekes, hogy neked az első három meg tök sima volt.

2018. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van. Fiú-lány-fiú. Mindegyiknél szedtem Utrogestant, de egyetlen egyszer sem hánytam. Szerintem a rosszullét nem ettől függ, hanem attól, hogy a szervezeted hogyan reagál az adott időben az adott babára. Szóval valószínűleg nagyon összetett dolog és most így jártál.

Kitartást! Reméljük hamarosan elmúlik!

2018. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En most a masodik terhessegemnel hasznaltam az altalad irt gyogyszert, de nekem meg csak hanyingerem sem volt soha. Az elso terhessegemnel nem szedtem semmit, ott sem volt hanyingerem es nem is hanytam 1x sem.
2018. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm a válaszokat. Akkor talán megnyugodhatok, hogy nem a külsőleg bevitt progitól, hanem az erős terhességtől hányok ennyit. :)
2018. jún. 15. 11:48
 8/8 anonim válasza:
Szia, mi ujsag, hogy vagy azota? Mar napok ota ezen aggodom en is, hogy az utrotol van ennyire hanyingerem vagy amugy is lenne. Van egy kislanyom, vele nem kellett szednem semmit, minden ok volt, leszamitva, hogy 4 honapig hanyingerem volt es ritkan hanytam is, de akkor legalabb tudtam, hogy minden rendben. Most egy nemreg tortent veteles miatt szedem, meg ez a terhesseg is pici barnazassal indult. Most vagyok 6 hetes. Mielott szedtem is volt egy kicsi hanyingerem, de nem ennyire mint azota. Szoval nalad minden ok?
2018. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!