Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ájulás terhesség vége felé?

Ájulás terhesség vége felé?

Figyelt kérdés

33 hetes kismama vagyok. Az elmúlt másfél hétben már 3-szor ájultam el. Legutóbb pont ultrahang közben. Fekvő helyzetben minden alkalommal. Mindig ugyanúgy kezdődik, enyhé szédülés, fülzúgás, hányinger, hőhullám és puff.

Minden alkalommal reggeliztam és vizet is ittam előtte.

Terhesség előtt elég alacsonyka volt a vérnyomásom, 90/60 körül, cukrom rendben.

Szerintetek mitől lehet ez?


2018. jún. 18. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Szerintünk?????? Inkább orvos szerint kéne kideríteni, nem?
2018. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A baba elnyom egy eret és nem jutsz elég oxigénhez. Az ájulás a test vészreakciója, hogy az agy (mint legfontosabb szerv) könnyebben jusson oxigéhez vízszintes helyzetben. Az ugye a test nem tudja, hogy a baba nyom el valamit és te már amúgy is fekszel, sőt, hogy maga a fekvés okozza az ér leszorítását a baba által. Én nem vagyok ájulós, de az ikrek genetikai UH-ja alatt (3/4 óra volt) szünetet kellett tartani, mert én is majdnem elájultam.


Erre rátesz mégegy lapáttal az eleve alacsony vérnyomás, szóval nem kell csodálkozni. Kávét nem javasolt az orvosod? Ilyenkor szoktak, hogy ne ájuldozz.

2018. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha háton fekve jön elő mindig, akkor vena cava sydroma-nak hívják.

A baba elnyomja a hasi ereket, így nem jut az agyba elég oxigén.

A megoldás: nem szabad háton feküdni, vizsgálatoknál pedig szólni kell, hogy van ilyen gondod, és félig ülőben csinálják, vagy időnként elfordulhatsz.

Nem olyan ritka jelenség ez a terhesség vége felé. Néha nálam is van ilyen rosszullét, de amint megérzem, azonnal elfordulok, így nem jutok el az ájulásig.

2018. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nalam is van ilyen de nekem ha sokaig allok vagy ulok es a fekvo helyzet a megoldas ra

Nekem a meleg okozza a fulledt oxigenhianyos levegeo

2018. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!