Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szifilisz szűrés eredménye?

Szifilisz szűrés eredménye?

Figyelt kérdés

Voltam 1.trimeszteri vérvételen, az eredményért ma mentem el, viszont csak a sima labor eredményt kaptam meg, illetve egy vércsoport meghatározást.

Azt mondták, a szifilisz eredményéért a háziorvoshoz menjek.

Kérdésem lenne, ez máshol is így van,vagy kezdjek parázni az esetleges pozitív eredmény miatt?

Az ellenanyaggal kapcsolatban meg azt hittem, azt is megmondják, hogy termelek-e ellenanyagot, közben csak annyit írtak rá, hogy 0-.


2018. jún. 18. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Így van. Mert ehhez az ANTSZ-hez küldik a vért, nem a laborban elemzik. Nekem egy jó hónap volt, mire meglett az eredmény.
2018. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem néhány nap alatt megvolt a szifilisz eredménye, kórházban csináltattam a vérvételt, de gondolom Te is. Valahol rá van írva, higy termelsz-e ellenanyagot, valaho nem sajnos:(.
2018. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem aggódom!
2018. jún. 18. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egy hónap volt kb. mire elkészült, de nekem kiadták a laborban is, plusz elküldték a háziorvosnak. De sok helyen csak a háziorvosnak küldik meg, és oda kell menni érte.
2018. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, így van
2018. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De milyen ellenanyagra gondolsz? Vércsoport?

Vércsoport meghatározást nem végeznek ellenanyag meghatározás nélkül. Ez a jelenleg hatályos transzfúziós szabályzat.

2018. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocs, közben észrevettem: ellenanyag szűrés eredménye negatív, direkt coombs eredménye negatív. Vércsoport 0 rh (D) negatív.

Tehát a gyermekem is rh - lesz nagy valószínűséggel?

2018. jún. 18. 16:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, számít apuka vércsoportja is. Az enyém 0 rh-, a férjemé A rh+ és mindkét gyerek A rh+ lett.
2018. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem a szifilisz eredményem fel volt tüntetve a laboreredmény végén. A hepatitis eredményt küldték a háziorvosomnak.
2018. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat,hogy belekerdezek, de ami a haziorvoshoz érkezik lelet (hepa es sziflisz) ha esetleg rossz lenne az eredmény, akkor se szolnak, megvárják még mész erte?? Ez szamomra olyan furcsa, hogy van aki irja, h csak akkor nezik meg, ha megy erte. :O
2018. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!