Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti genetikai vizsgálatok...

12. heti genetikai vizsgálatok közt nem tudok kiigazodni van aki összefoglalná nekem?

Figyelt kérdés
6.hétben járok jövő héten megyek nőgyógyászhoz első vizsgálatra. Gondolom ott majd tájékoztatnak a következő lépésekről vizsgálatokról. De érdekelne engem a 12.hét környéki vizsgálat, hogy hol mit kell csináltatni? Kb annyit tudok, hogy UH-on megnézik a tarkóredőt,és abból következtetnek hogy egészséges-e. Meg magánklinikákon különböző vizsgálatok vannak 35000-180000ig ezek mik? Mi a különbség a prenatest nyfti teszt integrált teszt kombinált tesz esetén? Mindenképpen szeretnék magánba elmenni egy komolyabb vizsgálatra, de mi ajánlott mi nem? Valaki tudna segíteni, hogy ne egy katyvasz legyen a fejemben, hanem kbra összefoglalni az összes lehetőséget, egy egy mondatban? Köszönöm!

2018. febr. 10. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
A orrba és anifty a legkomolyabbak ezért is nagyon drágák! Kromoszóma eltéréseket is néznek, nemet is meg tudjak vele mondani. Ezek nagyon nagy bizonyosságot adnak bizonyos betegségek esetén. Az integrált vagy kombi teszt maganban 30-40 körül van- én is ezt csinaltattam. Ez nálunk két Uh-t jelent a 9ik és a 12ik héten illetve a 9ik héten anyai vervetel amibol egy bizonyos hormont és fehérjét néznek és a 12ik heti Uh-val összevetve egy kockázati becslést kapsz h Edwards patau és down szindrómara mennyi az esélye a babának. Igazából nem 100% de elég jó eséllyel becsülik meg h egészséges lesz e a gyerek ezekre az elteresekre. Amit kórházban néznek az kutya füle, szerintem. 3 perc alatt megnéznék mondanak valamit oszt jónapot... számomra akkora csalódás volt h soha többet nem mennek kórházba megnézetni. Semmit nem mondtak. Azt is én kérdeztem meg h minden rendben van? Azt kaptam h igen ha gond lenne szólna. Meg nézhetem? Erre azt kaptam h nem baba mozi hanem egy komoly vizsgálaton vagyunk. Aha csak épp tényleg seperc alatt le zavarta... na mindegy.
2018. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: természetesen nem orrba hanem prena és nifty akart lenni!
2018. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 VeDi84 ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem első körben elegendő egy kombinált teszt (UH+vérvétel). Én az Istenhegyin csináltattam. Ha jól emlékszem 38.000 Ft volt, 35 a vizsgálat+3 a pendrive, amire kiírták az UH felvételt.

Ha esetleg ezen a vizsgálaton kap olyan eredményt az ember, amilyet nem szeretne, akkor mindenképpen érdemes nifty-re vagy prena tesztre menni. De ez csak az én véleményem.

Jó babavárást!

38 hkm

2018. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is teljesen kezdő vagyok, első baba. Az a kombinált teszt mindenképp fizetős? Nem csinálják meg 12. heti UH-n?
2018. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint TB-s helyen, pl. klinikán. (előző voltam)
2018. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ott sima UH-t csinálnak 12ik heti vizsgálaton! A kombinált teszt csak magánban, fizetősen érhető el.
2018. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VeDi84 ***** válasza:

SZTK-ban is csinálnak kombinált tesztet, legalábbis pl. Tatán tuti. De a vérvételt ott is ki kell fizetni. Múlt héten, mikor NST-n voltam, 2 lány is jött csekkért, 12ezer volt.

Hogy máshol is van-e erre lehetőség és hogy mennyiért, azt nem tudom.

2018. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állítólag nálunk is van,a vérvétel 12000 ft, de ez csak 86%-os pontosságot ad. Az integrált pedig 22500,és ez 95%-os. Mivel tud jobbat,pl a kyncs győrben,hogy ott a kombinált teszt 38000 ft? És az is csak 86%? Tudom,ott a 4d uh-t is meg kell fizetni,de vajon megéri? Vagy egy sima sztk-s kombinált teszt is elég lenne?
2018. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!