Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség számításánál az a...

Terhesség számításánál az a nap, amikor utoljára megjött nulladik vagy első?

Figyelt kérdés

A Naptáram nevű telefonos appban vezetem évek óta a menstruációmat, és most, pár nappal a pozitív tesztem után átállítottam terhességi módra. És most a mensim első napját 0.-nak írja.

Én úgy számoltam, hogy 5+2 hetes vagyok mensi alapján, az app szerint 5+1.


2018. jún. 20. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Első napja.
2018. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
0-dik napnak, mivel a terhességi hetek+napok úgy vannak, hogy pl 5+0tól 5+6ig, aztán jön a 6+0 egészen 6+6ig, olyan, hogy pl 5+7 nincsen
2018. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát, ha pl keddi napon jött meg, akkor most a kedd az 5+0 volt, szerda 5+1?
2018. jún. 20. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az az egyetlen nap nyilván nem oszt, nem szoroz, de ettől függetlenül a terhességi kor számításánál hivatalosan az utolsó menstruáció első napja a terhesség első napja is egyben.
2018. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Hiába pontoztok le, az utolsó menstruáció első napja hivatalosan a terhesség 0. napja. Nyilván beleszámolják, mert bele kell, mindenhol az a 0. nap. Nem az volt a kérdés, hogy akkor azt bele kell-e számolni, vagy sem, de annak akkor is 0. a neve, ha tetszik, ha nem... Kérdező, ha bizonytalan vagy, és ez ennyire fontos, akkor írd be különféle kalkulátorokba a neten, van ezer féle. Egyébként én most a mai dátumot beírtam többnél is, csak ellenőrzésnek, és mindenhol azt írta, hogy ma vagyok akkor 0 hetes és 0 napos.
2018. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel függvénnyel csak így lehet leírni...


Tehát az orvos is így számol nekem.

Utolsó mensim 1. Napja szept. 17-e

Ez vasárnap volt.. Könnyű vele számolnom..

Ma szerdán

39+3 hetes vagyok ( az orvosi leleteimen is így számolnak...)

Bármelyik kalkulátor is ezt számolja


Szóval az első nap a forduló, úgymond 0. Nap


Hiába pontozzátok le, igaza van szerintem is a 2.-nak

2018. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!