Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Lehet hogy állapotos vagyok, de jövő héten mennem kellene mammográfiára.

Figyelt kérdés
Számításaim szerint pont peteérés előtt kicsivel voltunk együtt a párommal. 06.14-15 körül volt pé. Viszont 06.28.-ra kaptam időpontot mammográfiára, mert hónapok óta csomót érzek a mellemben, ami nyilván megijeszt. Szerintetek ha van baby, lesz baja? :( A másik dolog, sajnos dohányzom. Hozzá teszem az eset óta nagyon leredukálódott az elszívott cigik száma. A párom kitalálta, hogy menjünk el valamilyen biorezisztenciás leszoktató dologra. Ez árthat a magzatnak?

2018. jún. 20. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
En megkérdezném hogy ezt a vizsgálatot lehet'e terhesen csinalni. A cigirol annxit,hogy nalam nem volt senki nagyobb bagos, es amint lattam a 2 csíkot mar abba is hagytam. Ugy hogy nekem sajnos nem tudja senki megmagyarázni azt hogy terhesen miért szívja. Egy szál se fér bele... másfél dobozzal elszívó, 24 hetes kismama
2018. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
minden orvosi vizsgálat előtt közöled az orvossal: valószínű hogy terhes vagy! Ő fogja tudni, hogy mit tehet. A bioizést nem tudom, próbálj meg akaraterővel, mentolos rágóval
2018. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Mondom mit tennék. Felhívnám a kórházat, hogy te (kamuzzuk be hogy épp) terhes vagy ilyen esetben is mehet-e a mammográfia. Esetleg neten utána keresel, biztos van ilyen fórum, vagy hátha lesz itt hozzáértő válasz.

Az a cigi amit eddig elszívtál és redukáltad még nem hiszem hogy árthat, főleg ha egy hete volt az esemény. Persze attól függetlenül ha tudatosan tervezel egy terhességet, azt szokták mondani nem árt már előtte letenni. Azonban mostantól próbálj meg leszokni, vagy csak lejjebb csökkenteni napi max 1-2 szálra, amíg nem tudsz egy tesztet csinálni.

2018. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

A helyzet az, hogy a mammografia olyan keves sugarzassal jar, hogy kb igen minimalis az esely arra, hogy terhesseg alatt gondot okozzon, raadasul kidejezetten a mellekre iranyul a sugarzas.

Ez annyit tesz, hogyha terhesseg alatt felmerul a mellrak legkisebb gyanuja, akkor batran megcsinaljak a mammografiat, mert egy esetleges mellrak tenyleges kockazattal jar.


Viszont ha semmi sem indokolja a vizsgalat elvegzeset, tehag nincs mellrak gyanu, csak altalanos elkenorzes miatt lenne a vizsgalat, vagy epp idoszeru, stb, akkor nem szoktak megcsinalni terhesen, mert a minimalis kockazat is kockazat es feleslegesen minek kockaztatni?


Tehat a kerdes az, hogy miert kell menned. Ha csak “ugy”, tehat nincs konkret baj/ok, akkor valoszinuleg azt mondjak, hogy halaszd el, ha terhes vagy.

Ha azert mesz, mert csomor van, vagy mellrakod volt es ellenorzes kell, akkor viszont elvegzik a mammografiat ha van baba, ha nincs es kb biztos, hogy semmi gondot nem okoz.

Ezt ugy kepzeld el, mint a fogaszati rontgent. Ha panaszod van es bem halaszthato a vizsgalat, kell a kezeles, akkor rontgeneznek terhesen is es nem szokott bajd okozni. De pl az altalanos eves elllenorzesem eoo a terhessegem elejere esett, igy inkabb rontgent nem csinalt a doki, mert nem volt, ami indokolta volna, kihagyhato volt.


Egyebkent addigra kb tesztelhetsz is, ha pozitiv, akkor felhivod oket es megmondjak, hogy mi legyen. Ha negativ, akkor elmesz a vizsgalatra, vagy ha biztosra akarsz menni, akkor kersz egy hettel kesobbi idopontot.


Exdohanyoskent mondom, hogy ha tervezitek a gyereket, akkor jobb lenne mar elotte lerakni a cigit, nem csak akkor, amikor pozitiv a teszt. Hivatalosan 3 honapot ajanlanak a tervezett teherbeeses elott, ha meg akarod adni a maximalis lehetoseget annak, hogy ne okozzon gondot a cigi.

Mar az sem mindegy, hogy az a petesejt milyen testben erik meg, de a pozitiv tesztig meg ket het eltelik, addig vigan dohanyozni sem tul jo dolog.

Nyilvan mas, ha az ember nem tervezi a babat, csak “besikerul”, akkor jobb lerakni kb barmikor, mint cigizni terhesen, de a tervezett terhesseg lenyege epp az, hogy felkeszultok testben, lelekben a babara, megadva a maximalis eselyt arra, hogy minden idealis legyen.

2018. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha bizonyított a terhesség, akkor röntgent nem végeznek. Szóval aznap tesztelj reggel.
2018. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

06.28-ig nem fog egyértelműen kiderülni, hogy terhes vagy-e? Mert a peteérés alatti együttlét messze nem garancia a terhességre.

Aki terhes (tehát így nyilatkozik), azon nem végzik el a mammográfiát. Most jó kérdés, hogy mit csinálnak azzal, aki talán terhes, talán nem.

Az igazán jó az lenne, ha át lehetne tenni az időpontot akkorra, amikor már biztosan tudod, hogy terhes vagy, vagy nem, és akkor egyértelműen tudsz nyilatkozni erről. És persze addig a peteérés környékén nem kéne együtt lenni.


A csomó a mellben elég gyanús, úgyhogy semmiképp se mondj le arról, hogy valahogy kiderítsd, mi van mögötte. Ha most teherbe estél, akkor is talán UH-gal tudnak valamit mondani róla.


Az a biorezisztenciás dolog az nem biorezonanciás akart lenni? Szerintem erről őket kérdezd, ha mentek.

2018. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Mammográfia helyett Uh-os vizsgálatot kérnék. ( csomó miatt én már a következő hétre kaptam (sztk)


Nem szívesen mennék bele miért, de nekem mammográfiával soha nem fogják a mellemet szétnyomni( a benne lévő csomóval együtt.


Sajnos végzetes tapasztalat...

2018. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A 7-esnek igaza van. Nekem is uh-ot csináltak, amikor volt esély arra, hogy terhes vagyok.
2018. jún. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Arra gondoltam tesztelek egyet jövő héten szerdán reggel és csütörtökön is. A mammográfiát pedig azért “erőltetném” mert nagymamámnak 2. alkalommal találtak rossz indulati daganatot a mellébe :( anyukámnak is volt már, hála Istennek neki jóindulatú. tehát hajlamos vagyok rá.

És kérlek ne gondoljátok azt, hogy felelőtlen módon most bele vágtunk a baba projektbe, én magam is meglepődtem, hogy a párom szeretne, mert korábban nem igazán akart.

2018. jún. 21. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre a válaszodra akkor leírom..

A mammográfia egy meglévő rákos csomót szét tud nyomni..


Sajnos mi "mellrákos" család vagyunk..

2 év alatt a 4.ember ebből a 3 Nagynénénm kűzd( ött) t, igen a szűrés nagyon fontos, de ha baj van a mammo csak rosszabbat tesz..

A szétnyomás utáni gyenge sugárzás csak ront a helyzeten.

Sajnos tapasztalat..

Az addig zárt csomót nyomták szét, 2 hónap alatt már a májban, és mindenhol ott volt. 4 hónap alatt elment a nagynéném.

Ez a csomó már 30 éve is volt neki, eddig nem okozott gondot, jóindulatú volt.


Ekkor mondták, hogy az UH kevésbé invazív..de hatékonyságban ugyanott van.

A többiek UH-ra jártak. ( érdemes megjegyeznem, hogy az egyik apai nagynéni ment el, és az anyaiak jarnak UH-ra)

Lekopogom a műtéttel jelenleg tünetmentesek.


Szoval nem ak a terhesség miatt írtam az UH-ot.

Egrészt a nyomás, másrészt feleslegesen miért tennenk ki magunkat sugárterhelésnek?

2018. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!