Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn kellene mennem a...

Hétfőn kellene mennem a táppénzes papíromért, de a házidokim ezen és a jövő héten is szabadságon van. A helyettese kiadhatja a lapot?

Figyelt kérdés
Vagy várjam meg, míg visszajön a dokim?
2017. jún. 16. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiadhatja a helyettes, sőt táppénz csak 1 hétre visszamenőleg igényelhető, ne várj vele.
2017. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. nem is szeretik, ha utólag akarsz táppénzre menni, mindig kérik, hogy az első nap reggelén telefonáljak oda, ha gond van, és majd később bemegyek vizsgálatra.


Nyilván a terhesség más kérdés. Igen, a helyettesítő minden megcsinál, amit kell.

2017. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja nem, folyamatosan to-n vagyok másfél hónapja, mert véreztem és veszélyeztetett vagyok.
2017. jún. 16. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:

1, nem igazán így van. Folyamatos keresőképtelenség esetén akár havonta egyszer is mehet a beteg, ha az orvos úgy írja elő a kontrollt. A keresőképtelenség megállapításánál van visszamenőleges határ, de ez se úgy van, ahogy írod.

Kérdező, nemhogy kiadhatja, de köteles is kiadni.

2017. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!