Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek méhenkívüli terhesség...

Akinek méhenkívüli terhesség gyanúja felmerült milyen hCG szinteket mértek?

Figyelt kérdés
Nekem nem duplázódott és nem is stagnál (690 és 1173):( Akinek volt növekedés mekkora volt és méhen belül volt-e?

2018. jún. 21. 17:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Igen de mért kell rögtön azt mondani méhen kívüli terhesség ha még ezt se látják? Hagy idegeskedjen az ember

Azért mentem először orvoshoz mért nyálkás rózsaszínt láttam a wc papiron. De ma reggel már érősebb vèrzès volt. De előző terhességem is igy volt és megmaradt.

2018. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 akire6 válasza:

Sziasztok!


Április 28-án jött meg utoljára (31 naposok a ciklusaim). Május végén volt egy erős alhasi fájdalmam (Egy ismerősöm rögtön megjegyezte "Nehogy méhen kívüli terhes legyél, mert XY az volt és nagyon veszélyes"). Június elsején még nem jött meg, a teszt halványan pozitív lett. Gondoltam biztos, ami biztos elmegyek orvoshoz. A mért hcg-m 2000 volt, ellenben nem láttak semmit (csak egy "kis felhőt", ahogy a nőgyógyász fogalmazott). Befektettek méhen kívüli terhesség gyanújával. Persze rögtön utána olvastam a témának (volt időm, mivel aznap és másnap sem csináltak semmilyen vizsgálatot). Nem tudtak, hiszen ezt nem mutatja meg semmilyen műszer. "Amennyiben kétnaponta duplázódik a hcg szint reménykedhetünk, hogy méhen belüli" mondták. Harmadnap újabb hcg vizsgálat, akkor 4000 lett, de még mindig nem látszódott semmi. Két nap múlva 8000 és már jól látszott a kis "kerek" a monitoron. Nagyon boldog vagyok. Úgy kezdték, hogy 80-90%, hogy méhen kívüli terhes vagyok, és majd csak akkor csinálnak valamit, ha megreped a petevezeték, nagyon fog fájni és életveszélyes állapotba kerülök, hát eléggé rám ijesztettek. Sokat olvastam ezen az oldalon is és eldöntöttem mindenképp megírom, azoknak akik hasonló cipőben járnak majd. Amit következtetésként levontam: első menstruáció után hiába pozitív a teszt, nem biztos hogy látszani fog valami a monitoron, szívhang is később lesz (6.-7. hét), nem kell stresszelni és a legrosszabbra gondolni, ugyanakkor sajnos tényleg létezik a méhen kívüli terhesség és elég veszélyes, ezért jó ha figyelik a hcg szintet, ami mindenkinél más lehet (nagyon széles skálán), a lényeg hogy kétnaponta duplázódjon.

Én nagyon szeretnék egy egészséges babát, most erre koncentrálok és remélem Neked is sikerül. :)

2018. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 kavics1 ***** válasza:
Akkor akinek kesik, az a legjobb ha befekszik a korhazba, ketnaponta mereti a hcgt es retteg hogy kiderul hogy mehenkivuli.
2018. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

29. ciklusnapon hcg 50.

33. ciklusnapon hcg 552.

38. ciklusnapon hcg 3000.

14. ciklusnapon történt a megtermékenyítés, lombik volt.

Petevezetékben tapadt.

2023. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!