Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segìtsègeteket szeretnèm...

Segìtsègeteket szeretnèm kèrni. Elsősorban olyan kismamàk tanàcsàra lenne szüksègem akik terhessèg alatt hagytàk abba a dohànyzàst. Hogy csinàltàtok? Egyből vagy mindig kevesebbet ès ùgy tettètek le? Ìtèlkezők kerüljenek köszönöm.

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 22:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív lett a tesztem, és egyszerűen nem gyújtottam rá többet, mert most nem szabad és kész. Utána már vissza se szoktam, így a második terhességnél nem volt ilyen gondom. 10 évig cigiztem előtte.
2018. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Sok szemèlytől hallottam,hogy nem jò hirtelen letenni hogy mièrt azt nemtudom. Pedig hàt pont azzal teszek jòt ha egyből lerakom. Nem pedig aprànkènt mert akkor mindig az lenne hogy mèg egy szàlat....
2018. jún. 24. 22:47
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem most kezdtem a terhessègem tehàt szìvom aktivan. Nemtudtam elhagyni. Trauma stressz ès egy hatalmas vesztesèg következtèben egyszerűen nem tudtam lerakni csak a cigi nyugtatott meg. De szörnyű dolgokat olvasok a neten amik a babàra valò kàros hatàsokat illeti. Tisztàban vagyok vele. Ès nem akarom őt is kàrosìtani tovàbb.
2018. jún. 24. 22:51
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

Mérlegelj.

A gyerek a fontosabb, vagy a cigi/te?

Ne utólag sipákolj, ha beteg gyereked lesz.

Milyen ítélkezőkkel van bajod?? Te mérgezed a gyereked, nem mi!

2018. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Elsősorban köszönöm a vàlaszokat mèg ha kedves utolsò kommentelő egy kicsit arrogànsabbra is sikeredett. Igen a gyerekem a legfontossabb. A màsik hogy akàrhogyan is nèzem ìtèlkezel pont azzal hogy nem arra adtàl vàlaszt amit kèrdeztem,hogy ki hogyan rakta le egyből vagy aprànkènt mindig kevesebbet. Semmilyem sipàkolàsrol nincs ès nem is lesz szò. A gyerekem az első pomt azèrt kèrtem a segìtsègeteket.
2018. jún. 24. 23:12
 6/25 A kérdező kommentje:
Semmilyen ìtèlkezőkkel nincs bajom csak egyszerűen tanàcsot kèrtem nem tàmadàst
2018. jún. 24. 23:14
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Én 16 éve dohànyoztam, pont egy szàl cigim volt, mikor leesett hogy 4 napja késik. Vettem tesztet, gondoltam elszívom azt az egyet, míg várom az eredményt.

De erre màr nem került sor, mert azonnal 2csíkos lett a tesztem, és nem cigiztem többet.

Néha hiànyzott, (főleg mert a férjem, szüleim, anyós, tesóm, kollégák nagy része mindenki cigizett körülöttem) de ilyenkor elképzeltem, ahogy gomolyog a füst a méhemben, és fuldoklik a babám (tudom, hogy nem, mielőtt nekem estek ;) de láttam az egyik kismama könyvben egy ilyen grafikàt), màris nem kivàntam annyira.

Nagyon nehezen is jött össze a baba, egyet el is vesztettünk 11 hetesen, szóval sokkal jobban féltettem, mintsem kockàztattam volna.

Akkor azt mondtam soha többet nem gyújtok rà, de ahogy abbahagytam a szoptatást, 2 nappal később olyan elemi erővel kívántam megint a cigit, hogy azóta is újra bagózok :(


Ha nem bírod ki, szívd, lehetőleg minél kevesebbet, de szerintem kevés lehangolóbb van, mint egy bagós pocakos kismama :/

2018. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazad van lehangolò. Èn is szègyenlem az utcàn szìvni emberek között pedig mèg nem is làtszik rajtam hogy babàt vàrok. Tudom hogy rossz amit teszek ezèrt is akarom elhagyni mert jòt csinàlni sosem kèső 😊
2018. jún. 24. 23:33
 9/25 anonim ***** válasza:
17%
Nővéremnek váratlan volt a baba. Az orvos azt tanácsolta neki, hogy ne tegye le egyből, mert stresszelni fog és kihat a babára. Helyette szívjon gyengébbet és kevesebbet. Kb 2 hónap kellett neki hozzá. A baba szerencsére teljesen jól van :)
2018. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak tapasztalatot írok le. A barátnőm és én ugyanúgy 10 éve dohányoztunk kb és nagyjából egyidőben lettünk terhesek. Én ahogy megcsináltam a pozitív tesztet, idegességemben még egy szálat elszívtam, aztán többet azóta se. Barátnőm nem tudta abbahagyni, ugyanezzel magyarázta, hogy sokkal rosszabbat tenne, ha hirtelen leállna vele( egy szállal sem csökkentette a napi adagját). Az ő kislánya az első egy évben non stop beteg volt, és azóta is nagyon beteges, míg az enyém kb soha. Persze nem mondom, hogy minden dohányos baba betegesebb lesz, de szerintem igenis közrejátszott jelen esetben a barátnőm lányán.
2018. jún. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!