Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tartanak még az iskolában...

Tartanak még az iskolában órán felvilágositást a gyerekeknek a fogantatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egyre több kerdést olvasok,(terhes lehetek?)címszó alatt.Szex után 2-3 nappla már szédülnek hányingerük van.Nekünk annak idelyén volt és ugye Biologia orán is tanultuk.Mostanában már nem szokás?Vagy miért van ennyi tudatlan tini a témával kapcsolatban?

2018. jún. 25. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az a baj, hogy mire tartanak felvilágosítást az iskolában, addigra késő. Mert már pont akkorák, hogy ez rém ciki téma, oda se figyelnek, csak vihognak mindenen, és egymás reakcióját figyelik, így nem marad meg a fontos infó.


Ez a szülők feladata lenne, hogy kiskortól elkezdve folyamatosan világosítsa fel a gyereket, nem 14 évesen leülteti, hogy no akkor beszéljünk a méhecskéről meg a virágról...

De sok szülő is túl cikinek tartja ezt, akkor a gyerek hogy is merne kérdezni?

Szóval ez olyan ördögi kör, és a tinik csak félinformációval rendelkeznek sajnos.

2018. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Ez a szülők feladata lenne.


Egyébként pedig, minden eset egyedi, tankönyvi szervezet csak a tankönyvben létezik.

2018. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha a tiniket egyáltalán érdekelnék ezek a dolgok,akkor vennék a fáradtságot és rákeresnének azokra a bizonyos kifejezésekre a neten.

Vagy lusták sajnos vagy buták hozzá.Ezt már írtam egy másik kérdéshez is,de ha valaki a 21.sz.-ban, az orra előtt az internettel azt meri állítani,hogy ő márpedig azért ennyire tájékozatlan mert nem kapott felvilágosítást,akkor az magára vessen.

Hol volt a mi korunkban ennyi információ,google használata..sehol.Előttük meg ott van a lehetőség,de annyira életképtelen a többségük,hogy eszükbe sem jut.

Nem tudom az ilyet sajnálni.

2018. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ahogy helyesírást is.......



Az a baj, hogy felvilágosítást egyrészt ahgyják elvihogni. Kínos időpontban tartják.

Nem ismétlik akkor, amikor már komolyan foglalkoznának ezzel.

Plusz nem szimpla tananyagként futtatják le a szaporodást, hanem nagy feneket kerekítenek neki.

Kínosan érzi magát a tanár is.

2018. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem tanítják, mert sokszor a tanár se "ért" hozzá.

Kicsit viccesebbre kéne venni. Egy angol műsorban láttam, amikor az egyik részben tartott az orvos (Ciki tini testek vagy mi a műsor címe) felvilágosítást. Tök jól előadta, poénosabbra vette, de minden fontos információ benne volt.

Ilyen kéne, hogy kimenne 1-2 fiatalabb orvos és nem unott fejjel letudja.

2018. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó mondatom kicsit befejezetlen maradt. Szóval érdekessé teszik és nem gépiesen elmondják.
2018. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Idén volt nyolcadikos, volt ilyen, és nem mondtak újat neki (állítása szerint).

Szerintem is késő 14 éves korra hagyni, és ki tudja, hogy mi hangzik ott el, mi nem. Nem bíztam a véletlenre, inkább beszélgetek velük én a szexről, mindig a koruknak megfelelően.

2018. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg van biológia órán, de az már eléggé a tananyag vége, nem jutnak el odáig sokszor. Vagy pl. nekünk aznap pont helyettesítés volt, mondta a helyettes, hogy olvassuk el a könyvet, töltsük ki a munkafüzetet. Azért arról szemlesütve motyogott, hogy csak az igaz szerelmünkkel jó. De ugye a biológiai része kimaradt. Sok középiskolában meg nincs is biológia óra. Időnként jött általánosba egy nő felvilágosítani, de ott inkább a menstruáción volt a hangsúly, középiskolában meg a nemi betegségekről. Tehát a legtöbben nem jutnak el odáig, hogy milyen szakaszai vannak a ciklusnak, mi az a beágyazódás, mi az a méhszáj, stb. Sokszor a szülők sem tudják...
2018. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!