Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16mm 9 hetesen 6 naposan...

16mm 9 hetesen 6 naposan kevés, igaz?

Figyelt kérdés

Doki nem mondott semmi, csak hogy legyen inkább 19 mm és 9 hetes.

Félek. Elég stresszes az életem, alig eszem, kb 2 zsemle és egy poharas tejberizs/nap. Lehetséges ettől a kis méret? Szedtem magzatvitamint kb 7-8 hétig.


2018. jún. 25. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kevés kaja nem probléma, bár jobb lenne ha többet ennél,


Magzatvédő vitamint most miért nem szedsz? Nem kívánt terhesség? Vagy miért hagytad abba?


Ilyenkor a legfontosabb odafigyelni, az hogy félsz rendben van, de mi mindent teszel meg a baba egészségéért?

2018. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ennek egyszerű az oka: annyi minden szakadt most rám hirtelen, hogy nem tudok mindent a fejembe tartani. A terhes vitamint estére kell bevenni, én este 5-6-ig dolgozom, ha korábban el tudok jönni bemegyek a beteg nagyikámhoz a kórházba akit épp most akarnak kitenni az utcára, betegen, demensen, és járni sem tudóan. Majd este 7-re haza esem a beteg gyerekemhez, lezuhanyoztatom, megvacsoráztarom, majd megpróbálom elaltatni ez kb este 10-re sikerül is. Ekkora már olyan állapotba kerülök, hogy semmi erőm sincs, még arra sem, hogy átgondoljam mit felejtek el.

Ha kiteszik nagyikám a kórházból, akkor haza kell hoznom, és ápolnom. Az elmúlt hetek arról szóltak, hogy kerestem neki egy ápolási osztályt vagy egy idősek otthonát, de kiderült sehol nincs hely, nem fogadják, így nincs más lehetőségem mint hazahozni, bár egy gyerekkel, egy várandósággal, nem tudom hogyan fogom bírni.

Mellette van egy sz*r munkahelyem, ahol nap mint nap csak a csesztetést kapom.

Igen tervezett gyerek volt, de a pozitív teszt öröme nem tartott sokáig. Azóta az életem minden téren elég rendesen lefelé tendáll.

De ez magánügy, ezt nem is kellett volna megosztanom veletek.

Kérlek a kérdésemre válaszoljatok.

2018. jún. 25. 19:09
 3/11 A kérdező kommentje:

Kérdésedre a válasz, hogy mi minden teszek meg az egészségéért? Leszoktam a dohányzásról. De egyéb iránt estére azt sem tudom, hogy fiú vagyok e vagy lány, nem hogy eszembe legyen, hogy amúgy terhes vagyok és kellene valamit tennünk az egészségünkért.

3 orvosnál jártam eddig 40 ezer forint volt eddig a magánrendelés, de nem találtam még egy olyan orvost akiben megbízhatok, vagy tudok neki beszélni a problémáimról.

2018. jún. 25. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Értelek, én is hasonlón megyek keresztül :(


Tanácsom hogy végy egy mély levegőt, gondolj át mindent, hogyan tudsz rendszerezni, kit tudsz bevonni segítségnek.


Nagyi látogatást pl kétnaponta lehetne, felváltva valakivel, minden nap lássa őt valaki természetesen, de neked is szükséged van pihenésre, feltöltve jobb visszamenni hozzá, mint nyúzottan, fáradtan és stresszesen.


Apukáról nem esett szó, szóval ha teljes a család, akár ő is segíthet a nagytesót ellátni, amíg te intézed a te otthoni dolgaid.


Nem tudom a gyerek kap-e vitamint, de akár ő is kaphatna és együtt vennétek be este, így tuti nem felejtődik el. Ez akár folyadék is lehet neki is, neked is (hipp natal várandós vitamin szirup, neki meg valami gyereknek való)


Valami ilyesmi.. gondolkozom mivel lehet könnyíteni ezen de csak a rendszerezéssel, előre tervezéssel, szerintem idővel jobb lesz!


Esetleg egy barátnő is jól jönne akivel megbeszéled a dolgaid, csak hogy kiadd magadból...


Egyébként nekem is két héttel kisebb a babóm, ijesztgetett az orvos, de csak simán később fogant.. nálad ez nem lehetséges?


1es voltam..


Ha gondolod beszélgethetünk még, írhatsz privit.

2018. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves vagy. Nagyinak nics senkije csak én, egyetlen gyermeke, anyukám régen nem éll, nem tudom minden nap látogatni, nem mindig tudok eljönni korábban a munkalyemről, nem tolerálják bent.

A gyermekem apja rengeteget dolgozik, ő később ér haza mint én.

A nagy nem szedhet most vitamint, majd hs teljesen helyre jön a műtét után, utánna megpróbáljuk amit javasoltál.

Hidd el, hihetelen bűntudatom van, hogy nem tudok egészségesen éllni a gyermekem egészségért, és síró görcs kerülget, de ha ha valami baja lesz a babámnak, tudom el kell vetetnem, mert ezen felül még egy értelmileg sérült gyerekről gondoskodni... abba bizosan bele rokkanok idegileg. És hihetetlen bűntudatom vab emiatt, mi van ha az én rossz életmódom okoz neki maradandó betegséget?!

Holnap bejelentkezek egy 4. nődokihoz, de sztk alapon mert már nincs pénzem. Annak függvényében kérek időpontot genetikaita és kombinált tesztre.

2018. jún. 25. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan a megfelelő méreteket, de egy biztos ilyen pici magzati korban teljesen mindegy, hogy mit eszel, mert egyenlőre nem attól fejlődik. Sokan végighányják az első trimesztert és ugyanakkorák a magzataik, mint a jól evő anyáknak. Ha néha elfelejted bevenni a terhesvitamint nem baj, de szerintem alapvetően jobb ha szeded, mint ha nem.
2018. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdemben sajnos nem tudok semmit mondani, hozzászólni a dologhoz....

De rengeteg erőt és kitartást kívánok neked!!

2018. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy ez volt az első uh-d vagy voltál már vizsgálaton és ott minden rendben volt, s csak most lassult le a fejlődése?

Ha ez az első vizsgálat (vagy mindig kisebbnek látták), akkor ne aggódj, valószínüleg csak később fogant. Nálunk is menstruációtól számolva 2 héttel idősebb kellene, hogy legyen a baba, de mégsem az. Ettől függetlenül egészséges, jól fejlődik.

2018. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kb 8 hetes babának felel meg de emiatt ne aggódj, lehet csak később fogant. Én 30-35 napos ciklussal estem teherbe és mindig kisebb volt 1 héttel a baba.


Sok erőt és kitartást kívánok!

2018. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megértéseteket.

Majus 5-én voltunk utoljára együtt a férjemmel (ha pár napig éleképes is a spermium, az akkor is 9 hét ). Később biztosan nem foganhatott. De nem izgulok rajta, majd az orvos megmondja.

2018. jún. 27. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!