Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés volt először...

Milyen érzés volt először megpillantatni az uh-n a babádat?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megyünk az első uh-ra, addigra 7 hetes leszek. Állandóan azon agyalok, milyen lesz... Annyira meghatónak képzelem a pillanatot. Mivel jelenleg nem érzek semmit, gyakorlatilag csak a teszten virító 2 csík mondja, hogy terhes vagyok, valahogy úgy érzem, csak akkor fogom tudni igazán felfogni a dolog súlyát, amikor látni fogom azt a kis apróságot, aki a pocakomban növekszik.
2018. jún. 26. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen örömöt éreztem, nem vagyok az a pityergősre meghatódó típus. 😊 Igazán valóságossá nekem mindig a magzatmozgától váltak a terhességek.
2018. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Én sosem felejtem el az biztos. (akkor már tudtam hogy terhes vagyok) Bemegyek, levetkőzök, felfekszem, vizsgálat elkezdődik, doki: "Na akkor Julcsika, itt látható a két petezsák." óriási kerek szemek: "Tessék?"

"Julcsika, ez egy ikerterhesség."

Asztalról majdnem leborultam, miközben tapadok rá a monitorra könnyes szemekkel hogy úristeeen. Ez az a pillanat amire örökké emlékezni fogok. (azóta egy kisfiú és egy kislány aranyozza be az életünket)

2018. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Tervezett baba, ennek ellenére számomra közel sem volt olyan megható mint vártam. Egyrészt nincs baba formája, csak egy kis paca a monitoron.. :D

Másrészt amúgy tudtam mit fogok látni, szóval nem volt meglepetés :)


A szívhangot hallani lélekmelengető volt, de különösebben nem hatódtam meg.


De az is közrejátszhatott, hogy én véreztem sokat kb 8 hetes koráig. Szóval próbáltam is kicsit távol maradni tőle, és nem beleélni magam.

10 hetes korbab kezdtem kismamaként gondolni magamra.


A 12 hetes genetikai uh-n, meg nem is pislogtam nehogy lemaradjak bármelyik mozdulatáról is :) Ott már ugye egészen babaformájú, az már elvarázsolt, főleg hogy sokat mocorgott.


Most 14 hetes a magzat, és jó érzéssel tölt el, hogy ott van, ahol :)

2018. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Én nem tudtam felfogni, sokáig nem tudtam alapból se átérezni annyira a terhességet míg nem kezdett el mozogni minden nap, pedig tervezett baba volt.

Uh-n kis babszem volt, bab-nak is hívtam míg nem tudtuk a nevét, persze óriási öröm volt hogy egészséges, meg ver a kis szive, ez fantasztikus, de nem sírtam el magam vagy ilyesmi.

2018. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Hehe.. Bab :) ez nagyon aranyos!

Én Pacának hívtam, amióta formásabb azóta meg Apróka :D

2018. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is tervezett volt, de a legelsőn igazán nem hatódtam meg, valahogy a szívhangon sem. Nem is tudom miért, igazából tényleg csak egy paca volt, egy nyuszi formájú paca 😂

Következő alkalommal a 12 hetes uh-on láttam. Na ott tátva maradt a szám, hihetetlennek tűnt, hogy abból a kis pacából baba lett. És hogy az a baba az én hasamban van. Akkor picit könnyes lett a szemem. Innentől kezdve tudtam már másképp gondolni rá.

2018. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Elején elég sok uhm volt többszöri vérzés miatt. Először 5+5nél volt pulzálás ekkor 1,5mm volt a baba. Poppynak (mákszemnek) hívtuk sokáig.

Az első igazi élmény a szívhangja volt a másik a 12 hetes uh ahol láttam mennyire ficánkol én mégsem éreztem semmit belőle.


Amióta mozog azóta tudom igazán érezni, hogy kismama vagyok.

26hkm

2018. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Kétségbeesést
2018. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem volt megható. Ugyanolyan kis fekete paca volt, mint akármelyik másik embrió/magzat képe. Sőt, először csak egy "kört" láttam, nem babát. Másodszorra meg egy ebihalat. :) 23 hetesen 4d uh-n láttam az arcát, az már szebb pillanat volt. :) Egyébként mozogni is akkor láttam először, addig csak úgy volt uh, hogy megállította az orvos a képet, hogy le tudja mérni.
2018. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Óriási megkönnyebbülést és örömöt éreztem, mert az első terhességem méhen kívüli volt, és borzasztóan féltem, hogy újra az lesz, de jó helyen van és szépen fejlődik. :)
2018. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!