Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes lehet terhesen...

Veszélyes lehet terhesen meglátogatni a "bolond macskás" nagyikámat?

Figyelt kérdés

Nagymamám falun él, mondhatni nem túl tiszta körülmények között. Nem kicsi a háza, de egyetlen szobát használ csak, ez egyben konyha és hálószoba is neki. Itt alszik 4-5 macskával. Ezek nincsenek oltva, nappal a falut járják, este bemennek a házba, ott alszanak vele az ágyba, de a székektől kezdve a konyhapulton át mindenhová felmennek. Éjjel alomra járnak, ami sajnos nincs olyan gyakran cserélve, mint kellene, emiatt néha büdös is van nála bent.

Mit gondoltok?


2018. jún. 27. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Semmi bajod nem lesz, attól hogy leülsz és beszélgetsz a mamával mégis mit kapnál el?

Ne étkezésre menj ha a nagyi nem figyel a higiéniára, de macskáktól semmi bajod nem lesz, nem almot mész takarítani, simogatástól meg nem kapsz el semmit ne aggódj, ha esetleg megsimogatnád.

2018. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak ennyi? Hogy ne egyek nála semmit?
2018. jún. 27. 10:15
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem igen, halaszd el ezt a látogatást, felesleges olyan helyre menni, ahol undorodsz a környezettől.

[link]

- elhanyagolt, kóborló macskák, minimum bolhákat szednél fel. A nagyi később lesz meglátogatva, ebből semmi baj nem lehet.

2018. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Így van ahogy írták. Nem kell almot takarítani, elsősorban az a veszélyes egy kismamának.
2018. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
pedig de a macska számos fertőzést terjeszthet, főleg ha allergiás is valakia macskaszőrre. én terhesen azért vigyáznk ezzel.
2018. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem egy szem macskám van, tiszta és oltott, fajmacska, lakásban él ahol szintén minden tiszta. Az almot minden egyes használat után tisztítom, nincs büdös sem. A tesóm amikor terhes lett meg utána is amikor már mászott a gyerek, úgy jött ide mintha valami lepratelep lennék és a macska minimum kolerát terjesztene. A gyerek persze fejest ugrott az alomba amikor csak tehette, nem győztük kiszedni, de nem lett semmi baja. Szóval attól nem lesz bajod ha hozzád ér a macska, majd kezet mosol és fürdesz otthon, ennyi. Az alomba nyilván nem fogsz belenyúlni, a dobozhoz sem. Ha mégis megteszed attól sem lesz bajod, kezet kell mosni ennyi a titok. Enni én nem ennék ilyen helyen, nem azért mert terhes vagyok hanem mert nem eszek és nem iszok olyan helyen ahol mocsok van és bűz. Nyugodtan meglátogathatod a nagyit.
2018. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem volt macskám sose ennek ellenére a terhes nőkre veszélyes toxoplazmán átestem.Ezt amúgy ki lehet deríteni 18000 ft volt rá a vérvizsgálat, terhesen megcsináltattam, mert van ismerős akinél van macska.Akkor veszélyes ez a betegség ha nem estél át rajta és almot takarítasz, sokan nem is sejtik, ha a zöldség nincs normálisan megpucolva attól is simán el lehet kapni...tehát nem csak macska okoz ilyen problémát. Ha a nagymama a macskákkal alszik akkor tuti nem bolhássak különben már a nagymamának is volnának ilyne olyan jellegű dogjaik.Ha leülsz egy székre és beszélgetsz a nagyiddal, meg elmosod azt a tányéra amire ad neked valamit akkor kutya bajod se lesz.

Jó idő van, akár ki is mehettek a kertbe egy árnyékos helyre ücsörögni és akkor még kevesebb a probléma....

2018. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Nagymamádat látogasd csak meg,csak beszélgetni menny,enni ne
2018. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Macskabolond nagyi, igy jobban hangzott volna...😕


Semmi bajod nem lesz.

2018. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Ne tekintsünk már úgy a macskákra, mint valami gonosz fertőző lényekre. Sőt a cicák által hordozott toxoplasma sem ugrik rád 4 méterről, pusztán azért meg megközelítettél egy macskát :)


Egész életemben voltak cicáim, velem aludtak, puszit is kaptak. Ehhez képest 10 hetes terhesen kiderült, hogy soha nem volt toxoplasma fertőzésem. El sem akartam hinni...

Nyilván ezért most nem adok puszit a buksijukra, és az almot is meghagyom a páromnak, valamint jobban oda figyelek a kézmosásra. De ettől még ők az én cicáim továbbra is, és ugyanúgy velem alszik (alszanak, a szüleimnél több cicám is van), ha úgy tartja kedvük.

2018. jún. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!