Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan lehet gyógynövényes...

Várandósan lehet gyógynövényes nyugtatókat szedni? Valeriana vagy citromfű stb

Figyelt kérdés
2018. jún. 27. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Abszolult nem

Tilos !! Szuletes utan megvonast okoz a babanal

2018. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A citromfű nem tilos.De nem tudom a valeriana-ban nincs e macskagyökér vagy mi a szösz amit a terhesség során nem lehet szedni..szerintem kérdezd meg a védőnőt vagy a gyógyszertári alkalmazottat nekem mindig felhívták a figyelmem ha valami olyat vettem amit nem szedhettem, hogy de ugye nem nekem lesz.
2018. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sedatif?

Valahogy meg kell nyugodnom, a magnézium nem segít.

2018. jún. 27. 13:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy valami más homeopátiás cucc ami segít lenyugodni, mert már belefáradtam az állandó idegeskedésbe és szorongásba.
2018. jún. 27. 13:12
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Beballagsz a patikába és megkérdezed egy hozzáértôtôl.

Komolyan, ha Julcsa meg Marcsa itt azt mondja neked, hogy vedd be nyugodtan, te bármit beveszel? Legyen már eszed!

2018. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az orvosod vagy a védőnőt vagy kérdezd meg a patikust!

Ne idegen emberek véleménye alapján dönts! Ez nem játék!

2018. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Most nem azért, de a gyógyszerész sem tudja, csak felolvassa az általános szöveget a tájékoztatóból, hogy "kérdezze meg orvosát". Az orvosok pedig nem tanulnak róla, hogy milyen gyógynövényt lehet terhesség alatt szedni. Nem is igazán van róla adat, mivel terhes nőkön nem kísérleteznek.

Igen, saját példámból tudom. A háziorvosom még az influenzára sem írt fel vagy javasolt semmit, azt mondta, hogy ezzel nőgyógyászhoz menjek. Máskor ügyeletre mentem, ott azt mondták, hogy "terhesek nem szedhetnek lázcsillapítót". Ezt is egy orvos mondta.

2018. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

7-es, lehet, de a gyógyszerêsz legalább elolvassa.

Szerinted az itteni laikusok is mind úgy adnak tanácsot, hogy elötte a megfelelô forrásból tájékozódnak?

2018. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"13. Alkalmazható-e a Sedatif PC tabletta terhesség és szoptatás ideje alatt?

Terhesség és szoptatás időszakában való alkalmazásával kapcsolatban kockázatokról eddig nem jelentettek adatokat."



Citromfüvet nekem javasolták, bár hatni nem hatott. Én alvásproblémákra ittam volna.

2018. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sedatif pc-t és citromfűvet nyugodtan lehet. Védőnő és orvos javaslatára szedtem mindegyiket és semmi problémát nem okoztak. A citromfűvet lehet teában és tablettában is
2018. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!