Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valeriana Max + Citromfű + Mg...

Valeriana Max + Citromfű + Mg B6 gyógyszer jó az alábbi tüneteim kezelésére vagy foruljak szakemberhez?

Figyelt kérdés

- Idegi problémáim vannak és összeomlottam.

- Régóta depressziós vagyok, de nem tudok kihez fordulni, nincs pénzem pszichológushoz (37ezer forintom van erre a hónapja), a barátaim szóban támogatnak, szeretnek, de nem tudnak segíteni.


A munkahelyemen nem jár szabadság és egyhuzamban dolgoztam azt se tudom mióta, úgyhogy kiborultam.


- Nem szeretek kimenni a külvilágba, gyűlölöm az embereket (azokat is, akikről tudom, hogy jó fejek, kollégáim, nem kiabálnak le, amiért szétszórt vagyok), utálok az emberek előtt lenni, viselkedni, látszódva lenni.

- gyűlölöm a fényt, a szobámban állandóan sötét van és gyakran bújok el a takaró alá.

- Gyakran jön rám sírógörcs és már észreveszik az emberek, hogy baj van.

- Gyakran vagyok ideges, gombóc a torkomban, a munkahelyemen remegnek a kezeim, emiatt már az írás is nehéz, remeg és magas a hangom, pedig a józan eszemmel tudom, hogy nem bántanak.

- Úgy viselkedek, mint aki mindig meg van illetődve és félek beszélni az emberekkel.

- Gyakran kihagy az emlékezetem.

- Kávét nem merek inni, mert ráment az ideg az emésztésemre és az csak rosszabbat tenne.

- Nem tudok végigaludni 8 órát. Az éjszaka közepén mindig felébredek és hajnalig fekszem vagy nézek valami sorozatot, hogy elálmosodjak.


Megpróbáltam sörrel kezelni, mert a komló és az enyhe alkoholtartalma megnyugtat, de nem ihatok naponta 3-4 sört, mert az alkoholizmushoz vezet, pedig mindig gondolok rá, hogy nagyon jól esne már reggel is azzal kezdeni, hogy el tudjam indítani a napot. De tudom, hogy ez alkoholizmus és hosszú távon rontana az állapotomon.


Már a fölösleges embereket lemorzsoltam magam mellől és nem engedek be a munkahelyemen és a tanuláson kívül többet.


Ha napközben beveszek Valeriana Max-ot akkor az elálmosít, látszódik valami tünet vagy csak simán lenyugtat. Esetleg ez már súlyosabb problémám lehet?


23/N



2018. márc. 19. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szólj a háziorvosodnak hogy mi van. Mikor diagnosztizáltak depresszióval? Milyen gyógyszert kapsz rá?
2018. márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Fontos a szakember, hosszú távon ez a probléma az életed sok területén akadályozhat, minél gyorsabban kezeled, annál jobb. Az előzővel egyetértek, a háziorvosod beutalhat TB-re pszichiáterhez vagy pszichológushoz. Szerintem inkább a pszichOLÓGUS-t próbáld kiharcolni, ha lehet, kérdezz rá. Alaposabban fog foglalkozni a problémáddal, viszont ha szükséged lesz gyógyszerre is, ő tovább fog küldeni pszichiáterhez. Valószínűleg nagy várólistákra számíthatsz. Nem látok bele az élethelyzetedbe, ezért lehet, hogy hülyeség a kérdésem, de munkahelyváltásra nincs lehetőséged? Elég kizsigerelőnek hangzik a jelenlegi, és lehet, hogy jót tenne kicsit több pihenés, kevesebb stressz. Nagyon jó, hogy ezt így végiggondoltad, és a sörrel vigyázol, igazad van, sokan csúsztak már így alkoholizmusba.
2018. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem megoldás. Az a megoldás,ha minden érzelmet kiadsz magadból.
2018. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz tudomásom szerint nem kell beutaló. De ha felhívod a helyi gondozót, akkor megmondják. A várakozási idő sajnos elég sok, több hét is lehet.

Szedheted ezeket a bogyókat, ártani nem fognak, sőt, biztosan jobb lesz. Csak kérdés, hogy mennyivel... Szerintem B-vitamin komplexet szedj, abban mindegyik fajta B-vitamin benne van. Meg Omega3-at is, az is jót tesz.


Gondolom, a munkahelyeden nem vagy bejelentve, azért nem adnak szabadságot. Ez abszolút törvénysértő, és iszonyatosan hátrányos számodra, mert így TB-d sincs, ill. a nyugdíjba sem számít majd bele ez az idő. Szóval szerintem keress másikat mielőbb, az utóbbi években már nem olyan rossz a helyzet, rengeteg betöltetlen állás van.

2018. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!