Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ezek a méretek...

Szerintetek ezek a méretek 12, vagy 13hetes terhességnek felelnek meg?

Figyelt kérdés

Az egyik doki szerint aki az uh-t csinálta 12 hetes vagyok, a saját orvosom szerint meg 13. Nektek milyenek voltak az értékek ennyi idős terhesen?


BPD:22mm CRL:68mm NT:2,3mm


2010. jún. 17. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt egy kis segítség, rövidítések és hetekre lebontva az átlagos méretek:

[link]

2010. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia köszi a táblázatot, ez alapján 13hetes vagyok. Viszont ha 13hetes vagyok, akkor nem késő 17hetesen mennem AFP-re? Mert a doki köv. hónap 19-én küld AFP-re, tegnap voltam egyébkénta 12.heti uh-n.
2010. jún. 17. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
A terhességet a mensitől számítják és nem az uh alapján. Ha az utolsó mensid 13 hete volt, akkor 13 hetes, ha 12 hete, 12 hetes vagy. Azt, hogy valóban mikor termékenyült meg a baba, az ilyenkor nem számít. Az uh a baba korát mutatja és nem a terhességét. Ezért van az, hogyy a terhesség 9 hónap, de 40 hét.
2010. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


hát igen, a mérete szerint 13 hetes vagy, de ezek nem kőbe vésett adatok, egyik babó kisebb, másik nagyobb. :-) Nem egyformák ők sem, és ne felejtsd el, hogy itt miliméterekről beszélünk..az is lehet simán, hogy az egyik orvos kicsit így mért, a másik meg amúgy...


Nekem 12+6hetesen a crl 70mm volt, pedig az már nagyobb terhességi kornak felel meg.

BPD-t Nekem nem mértek még akkor.

Azt hogy hány hetes terhes vagy az uccsó mensi első napjától számold, mert a szülés időpontját is úgy számolják.

Az UH-os doki nem tudja, hogy te mennyi idős vagy, csak az UH-os adatok alapján mondta, hogy 12 hetes vagy!


Az AFP-re betöltött 16 héten kell menni, tehát nem kell, hogy napra pontos legyen.

Lényeg, hofy a tarkóredő-értéked(NT) tuti, az a fontos!!!:-)


Jó egészséget!

2010. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Március 13-án volt az utolsó mensim, és 28-án voltunk csak együtt, akkor is fogant a baba. Sem előtte, sem utána, a férjem külföldön volt. :) Az AFP miatt lenne fontos nekem, mert állítólag pont 16.hetesen kéne menni, de ha akkor 17. hetes leszek az nem baj? Boldog babavárást kívánok!
2010. jún. 18. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!