Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitene valaki? Esetleg...

Segitene valaki? Esetleg nőgyogyász vagy aki már járt hasonloan?! Egy hete korház nőgyogyászat. Beta HCG magas, magzatot nem latnak, de mást igen. Többi lent.

Figyelt kérdés

Elöször leirom a leletem, amennyit tudok. Bar értelmezni nem igazán, kavarognak is az infok. Egy hete bizonytalanságban fekszem bent. Fájdalom csillapítot sem kaphatok.

Tehát miután senki nem tudott segiteni kb egy vérvetel eredménnyel felkerestem egy magán orvost, aki azonnal beutalt.


3 napos menses 06,06.

Beta HCG 06.20-án 2672 IU /kevés vérzés van ma reggel ota.


UH vag: Ulterus arquatus:afv:9x 7x 5 cm

Endom: 0,8cm jo ov: 3,6 x 2,4 cm benne sárgatest. bo Duglasban 13x 3cm- es haematoma, mely jo-ival összefügg. Grav nem láthato.

Dg: grav. extrant i.d. Haemoperitoneum. Jav: K. H.I.


Pénteken, tehat 06. 29- én mar nem lattak a 13x 3 mas valamit? Hanem 4x1 azt hiszem


Tehát felvettek osztályra, műteni akartak, mikor kiderült, hogy ittam nem rég 1l folyadékot és a panaszaima is enyhültek mégsem lett mütét.


Azota bemt vagyok, folyamatos vérvétel és uh. Az orvos szerint várunk, hátha felszívodik, de ha nő műtét.


Nem nagyon tiszta mi szivodik fel, mi nő egyáltalan mi bajom. Méhenkivüli gyanut is mondtak. Mire várunk? Mi lesz ebből? Nagyon rossz ez a bozonytalanság.


Amit tudok még azota az - 27-en beta HCg szint: 3894 28-án: 3814,29- én 3868, a legfrissebb : 4624.


Tüneteim tovabbra is fennallnak: Alhasi szúro fájdalom, mely kihat a vaginara és végbél környékére. Tehat fáj. Amint irtam fajdalom csillapitot nem kaphatok valami miatt. (?) éjfél utan általaban nem

Ehetek reggeli uh-ig, gondolom a mütet miatt.


De milyen mütét? Mi lehet a baj? Mire várunk? Azt mondták nem mehetek haza el is vérezhetek. ( egyébként most nincs mar vérzés)



Köszönöm, ha valaki tud segiteni megérteni mi van, bár bizom benne lassan kiderül mar itt is .



2018. júl. 2. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A lassan növekvő bhcg miatt szinte biztos, hogy méhen kívüli terhességről van szó; csak még nem látják, hogy hova ágyazódott be ( petevezetéktől a hasüregig bárhol lehet).

Fájdalomcsillapítót azért nem kaphatsz, mert súlyos állapot tüneteit nyomhatja el; és annak helyéből, súlyosbodásából tudnak az állapotodra odafigyelni.

Hamarosan meg fogják találni, és megműtenek. Kiveszik a rosszul beágyazódott embriókezdeményt; ha kell, pl. petevezetékkel együtt.

2018. júl. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik jol. Arra nincs esély, hogy felszívòdik? Azt is csak mütétileg lehet biztosan tudni, hogy hol van vagy hogy ott van - e még? Lelkileg sem vagyok tul jol. A műtétnél mire számíthatok? Veszélyes ez? Vagy csak akkor, ha roncsolodott valami? Semmi esély rá, hogy méhen belül van csak még nem látszik esetleg? ;(
2018. júl. 2. 01:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos úgy van, ahogy az első írta.A tüneteid is mind arra utalnak, meg a lassan növekvő hcg, hogy méhen kívüli terhesség. Még annyit tennék hozzá, hogy a haematoma egy vérömleny, az kiürülhet vérrel, fel is szívódhat. De a méhenkivüli miatt műtét várhat rád, csak nehéz megtalálni a terhesség korai fázisában.
2018. júl. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én méhen kívülimet sem találták. A műtét előtt is csak sejtették, hogy hol van. Laparoszkóppal műtenek, azzal biztosan megtalálják. Nekem meg tudták menteni a petevezetőmet. Jobbulást!
2018. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyanús, hogy méhen kívüli, sajnos nagyon nehéz megtalálni. Nekem is hüvely- és végbélfájdalmam volt, ehhez társult még a kávézacc-szerű barnázás és szúró alhasi fájdalom. Lapar műtétem volt, sajnos a petevezetőm szétrepedt, el kellett távolítani. Szerencsére a lapar műtétből pikk-pakk felépül az ember, a lelki gyógyulás tovább tart. A legjobbakat kívánom neked! 🌷
2018. júl. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Hasonló eset volt az enyém 9éve. Magas HCG magzat sehol,verzés,görcs ,fájdalom.Befektettek pénteki napon a kórházba hogy szem előtt legyek ha baj van mihamarabb tudjanak lèpni. Nekem is méhen kívúl tippelték. Hétfőn viszont jött a meglepi élő embrió a melső falon tapadt meg,közel a méhszàjhoz. Azóta 8 éves nagyfiú 😊. Szorítok hogy nàlad is minden rendben legyen.
2018. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 5000-es HCG-nél mire várnak, ha a méhben nem látnak semmit?

Az utolsó UH-n mennyi volt az endometrium?


A leírtak alapján ez szinte biztosan méhen kívüli, előbb-utóbb (jó lenne inkább minél előbb...) laparoszkópos műtét lesz a vége.

2018. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ma nézték, választhattam mütét v injekcio. Inkekcinal döntöttem, ma be is adták. Méhen kivüli ja..
2018. júl. 2. 21:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Közel 5000-es HCG-nél methotrexat? Hm...

Majd kérlek számolj be róla, mi történt.

2018. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap azt mondta az orvos nincs gyogyszer ra varunk, ma lett ra injekcio. Én sem értem elvileg ettől jo lesz, mert csak valami marasvany termeli a hormont..
2018. júl. 2. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!