Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumot hogy kell abbahagyni?

Magnéziumot hogy kell abbahagyni?

Figyelt kérdés
A héten kell abbahagyni a magnéziumot. Eddig 3x3 magnesii citricit szedtem. Fokozatosan kell leállni vele, vagy egyszerűen nem veszem be többet?
2018. júl. 4. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem anno a folyamatos elhagyást mondta a dokim.
2018. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Magnezium csak magyarorszagon divat

Egeszseges taplalkozas biztosit eleg magneziumot

Napi egy kis marek mandula heti1x brokkoli es kismama multi eleg

Magnezium faradsagot fejfajast izomgyengeseget es hasmenrst okoz hosszu tavon fogyasztva

2018. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
36 héttöl fokozatosan csökentettem,38 hétre áltam le vele teljesen.
2018. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2018. júl. 4. 13:53
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
75%

Nincs különösebben jelentősége, hogy most egyik napról a másikra elhagyod-e vagy fokozatosan csökkented az adagot. Egyrészt azért, mert a magnézium nem szívódik fel amúgy sem azonnal, csak miután már utazott pár órát és pár métert az emésztőrendszeredben és a tartalékaid ürülése sem hirtelen történik. Másrészt a magnéziumhoz nem szokik hozzá a szervezet, így nem okoz elvonási tüneteket, semmilyen veszélyt nem hordoz, ha egyszer csak nem veszed be.

#2-es válaszhoz annyit, hogy a magnéziumpótlás mindenhol "divat", ahol magnéziumhiány lép fel. Márpedig a várandóssággal jelentkező fokozott ásványianyag-felhasználás és az ezzel megjelenő izomfeszülés, izomgörcsök Magyarországon és bárhol a világon ugyanúgy indokolják a magnéziumpótlást és jól érzékelhetően enyhítenek a tüneteken. A kismamavitaminok 99%-ában - a multivitaminokhoz hasonlóan - az ásványi anyagok szervetlen vegyületekben vannak jelen. Jellemzően az ásványi anyagok - de kiváltképp a magnézium - nem szívódnak fel szervetlen vegyületekből, úgyhogy az a cirka 100 mg magnézium, amit rosszul felszívódó vegyületben tartalmaz egy ilyen vitaminkészítmény 0%-ban járul hozzá a fokozott magnéziumigényhez. A felsorolt "mellékhatásokból" egyedül a hasmenés az, amit megtapasztalhat az ember, de ezt sem a hosszú távú fogyasztással. Egyedül az vezethet hasmenéshez, ha egyszerre sok, jól felszívódó magnéziumot szedünk be, mert a magnézium hashajtó hatású. Ez azonban nem jelentkezik, ha egyszerre maximum 150-200 mg elemi magnéziumot nyelünk le, mert ezzel még megbírkózik a bél.

2018. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!